fbpx

Ako sa nám podarilo pripraviť týždňový tábor za 164 Eur?

Napísal: Milan Straka

Zverejnené: 2. januára 2024

Pri dnešných cenách potravín, energií a práce by tábor na týždeň za 164 Eur malo byť nemožné uskutočniť. Ak by sa to aj dalo, prečo by to niekto robil? Veď tábory stoja niekedy aj cez 400 Eur na sedem dní! My sme však chceli pritiahnuť do tábora aj deti, ktoré často do tábora nechodia a skúsili sme to vymyslieť tak, aby každý kto do tábora chce ísť, mal šancu!

Na Slovensku je v základných školách viac ako 445 tisíc detí, ale podľa našich informácií chodí do detských táborov asi len 12-15 tisíc detí. Zhruba 3 percentá. Tri deti zo sto. Ak sa mýlime v odhadoch a bol by to aj dvojnásobok, stále je to veľmi málo. A to je veľká škoda.

Myslíme si, že rodičia chápu, že letný tábor pre deti je dobrý nápad z mnohých dôvodov, ale myslíme si, že to pre mnohých asi nie je prístupné finančne, kvôli doprave, a podobne.

Počas mnohých našich debát vznikol nápad, spraviť tábor, ktorý by bol "šokantne" lacný. Za cenu, o ktorej si rodičia povedia, že: "Toto by šlo!"

Tak ako na to?

V prvom rade sme museli rozdeliť všetky fixné náklady na čo najväčší počet účastníkov a museli sme zabezpečiť čo najnižšie náklady na jednotlivého účasntíka. Je potrebné zdôrazniť, že strediská v ktorých robíme tábory sami prevádzkujeme a to nám aj dáva tieto možnosti.

Leto 2024 vychádza až na deväť týždňov prázdnin, čo nám veľmi pomohlo, lebo máme týždeň navyše a všetky náklady strediska v Lomnistej sa tak rozdelia na väčší počet osôb a dní. Posledný týždeň prázdnin tak získame veľké množstvo miest v stredisku, ktoré bude mať už letnú sezónu akoby za sebou a to nám veľmi pomôže znížiť cenu. V tejto cene ubytujeme deti na chatkách, a so sebou budú potrebovať len spacák, deku a vankúšik. Takto znížime náklady na minimum.

Ale program, strava a všetko ostatné bude rovnaké ako vo všetkých ostatných táboroch. Super vedúci a celý personál strediska si spolu s deťmi užijú posledné dni prázdnin.

Zároveň vieme, že na tie posledné turnusy prichádzajú aj deti, ktoré počas leta už u nás boli a chcú sa vrátiť na záver leta na posledné dobrodružstvo.

A tak tento tábor bude vlastne za vynikajúcu cenu, ako super darček pre všetkých, ktorí majú chuť zažiť letné bláznovstvá v Nízkych Tatrách, v dolinke pri potôčiku, v drevenej chatke so super partiou. Ako vždy, záver leta plný hudby, tanca, športu a dobrodružstva! Je to posledný, deviaty turnus tábora Camp Lomnistá, od 25.8.2024 do 1.9.2024!

Pokiaľ si ho objednáte v skorej registrácii a dáte si ho na splátky, vyjde vám mesačná suma len okolo 30 Eur. A na to môžete povedať: "Tak toto by šlo!"

P.S. Ak máte kamošov, ktorí by o takomto tábore potrebovali vedieť, staňte sa aj vy ambasádormi letného šaňtenia pre deti, a dajte im za nás vedieť! Veľmi pekne vám ďakujeme!

Tiež by sa Vám mohlo páčiť...