fbpx

O nás

FAQ - Časté otázky

Často nás obviňujú, že sa iba hráme s deťmi. Ale my to berieme naozaj vážne! 😀 Ak by ste mali akékoľvek otázky, prosím obráťte sa na nás!

Je tábor dobrý nápad pre moje dieťa?

Je to ten najlepší nápad! Počas tábora si vaše deti oddýchnu, vyjmú sa zo stereotypu školy a domova, odskúšajú množstvo nových hier a zábavy, ale hlavne stretnú skvelých kamarátov a jedinečných táborových vedúcich! Prečítajte si viac v našom blogu prečo je tábor to najlepšie pre vaše dieťa!

Pre ktorý tábor sa rozhodnúť?

Položte si otázku aké aktivity bavia vaše deti? Je to šport, hudba, stanovanie? Vyberte si podľa aktivít, termínu a toho čo sa vám páči. Ak máte pochybnosti zavolajte nám!

Máte ešte voľné miesta?

Pri každom tábore denne aktualizujeme informácie ohľadne voľných miest. Všetko čo vidíte na našej stránke je aktuálne.

Ako funguje prihlásenie a čo k tomu potrebujeme?

Ponúkame jednoduché a bezpapierové prihlásenie do tábora prostredníctvom online formulára, alebo telefonicky.

Budeme od Vás potrebovať základné informácie o dieťati a zákonnom zástupcovi, prípadne objednávateľovi tábora.

V pravom hornom rohu našej webstránky nájdete online prihlášku, ktorú môžete vyplniť a poslať. Ak by ste mali akékoľvek otázky prosím obráťte sa nás!

Môžem prihlásiť dieťa aj keď nespĺňa vekový limit tábora?

Áno. Je dobré sa s nami poradiť, ale vždy vychádzame rodičom v ústrety najmä ak sa jedná o súrodencov, alebo partiu, v ktorej je staršie, alebo mladšie dieťa.

 

Musím zaplatiť hneď?

Nie. Zvoľte si spôsob platby, ktorý vám vyhovuje. Priamo v prihláške si môžete zvoliť platbu do siedmich dní, splátky, alebo odloženú platbu so zálohou.

Môžem využiť rekreačný poukaz a ako?

Áno samozrejme. Môžete u nás využiť rôzny spôsob platby prostredníctvom rekreačných poukazov. Faktúru pre zamestnavateľa vám vystavíme po úhrade tábora.

Aké sú storno podmienky?

Pri úplnom zrušení tábora, bez možnosti náhradného termínu sú storno poplatky nasledovné:

  1. a) 35 - 21 dní pred nastúpením na zájazd – 30 % z celkovej sumy za zájazd,
  2. b) 20 - 7 dní pred nastúpením na zájazd – 50 % z celkovej sumy za zájazd,
  3. c) 6 - 0 dní pred nastúpením na zájazd – 75 % z celkovej sumy za zájazd.

 Ak dieťa nenastúpi na zájazd bez predchádzajúcej informácie o odstúpení od zmluvy, storno poplatok je vo výške 100% z celkovej sumy za tábor.

 

 

Čo ak ochorieme pred nástupom?

Pre všetky nepredvídateľné okolnosti, vrátane choroby, alebo úrazu vám odporúčame cestovné poistenie.

Kedy dostanem bližšie informácie pred odchodom do tábora?

Všetky predodchodové informácie sú už teraz zverejnené priamo na našej stránke pri jednotlivých táboroch. Zároveň Vám ich pošleme emailom zhruba sedem dní pred začiatkom tábora!

 

Aké je v tábore stravovanie?

Venujeme veľkú pozornosť tomu aby sme varili chutné, zdravé a obľubené jedlo. V každom tábore máme stravu päť krát denne a pitný režim. Ak je to potrebné zabezpečujeme aj druhú večeru.  Podrobné informácie o jedálnom lístku budeme zverejňovať tesne pred letom na naších táborových podstránkach. 

Varíte aj rôzne diéty?

Áno. Varíme vegetariánsku, bezlepkovú a bezlaktózovú stravu, ktorú si môžete zvoliť priamo v prihláške. Ak by ste potrebovali viac informácií, alebo dodatočné požiadavky, prosím obráťte sa na nás!

Môžu mať deti mobil?

Mobilný telefón vôbec nedoporučujeme. Počas tábora budú mať deti mobil odložený u hlavných vedúcich tábora a budú ho môcť použiť raz za deň na krátky telefonát domov. Na tento účel ale máme aj mobilné táborové čislo, kam je možné telefonovať, alebo komunikovať prostredníctvom e-mailu priamo s dieťaťom. Prečítajte si viac o týchto možnostiach v našom blogu.

 

 

Ako sa môžem spojiť s dieťaťom počas tábora?

Pokiaľ chcete svoje deti v tábore pozdraviť, doporučujeme poslať email na táborovú emailovú adresu. Deťom ho vytlačíme, a keď vám odpíšu tak vám ho odfotíme a pošleme naspäť. V prípade, že sa chcete spojiť s deťmi prostredníctvom telefónu, prosím pošlite nám sms v ranných hodinách a v priebehu dňa vám naši vedúci zabezpečia hovor prostredníctvom táborového telefónu.

Koľko potrebujú deti vreckové?

Na bežné drobné výdavky odporúčame od 15 do 30 Eur. V každom našom tábore máme táborový bufet s drobnými sladkosťami, slanosťami, táborovými tričkami a spomienkovými predmetmi. Nákupy v táborovom bufete a všetko s tým spojené patrí k táborovej tradíci a zábave!

 

 

Majú deti počas pobytu aj nejaké výdavky?

Okrem drobných nákupov v bufete si môžu v niektorých prípadoch platiť za vstup do aquaparku, alebo iné vstupné podľa toho či sa chcú daného výletu zúčastniť. O týchto výletoch sú deti aj rodičia informovaný pred príchodom do tábora.

Je možné prísť na návštevu a pozrieť si tábor?

Odpoveď na túto otázku je komplikovaná a dalo by sa odpovedať áno aj nie. Ponúkame Vám obe odpovede:

Áno
V podstate je možné si dohodnúť návštevu, počas ktorej si môžete dieťa z tábora vyzdvihnúť a zobrať ho na výlet počas návštevy rodičov.  Vstup priamo do priestorov tábora je ale pre rodičov obmedzený z hygienických dôvodov. Prosím informujte sa u hlavných vedúcich tábora ohľadne aktuálnych protipadnemických opatrení, ktoré musíme rešpektovať pre hadký priebeh našich podujatí.

Chceli by sme rodičov upozorniť, že návštevu dieťaťa v tábore je dobre zvážiť pretože sa môže jednať o veľmi citlivú záležitosť. Počas sedemdňového turnusu nedoporučujeme návštevu viac ako jeden krát, a ak vôbec, tak určite radšej ku koncu tábora. Opakované - aj každodenné návštevy rodičov a širokej rodiny nepôsobia vhodne na celkové prežívanie táborového zážitku. Práve naopak, vaše dieťa sa následkom takýchto návštev bude cítiť diskomfortne a vytrhne sa z táborového diania. Každá návšteva, hlavne malých detí, môže spôsobiť vážny smútok za domovom a následnú žiadosť dieťaťa o odchod z tábora.

Nie
Návštevu malých detí a detí, ktoré sú prvykrát v tábore vôbec neodporúčame. Hlavne v tábore Camp Natur. Každá, aj krátka návšteva narúša chod, a atmosféru tábora. Deti citlivo vnímajú každú zmenu, a návšteva rodiča im môže ľahko narušiť už zabehnutý, táborovy život. Menšie deti môžu ostať smutné, plačlivé, a dožadovať sa odchodu domov. Trvá určitý čas pokiaľ sa dieťa opäť naladí na svojho vedúceho aj spolutábornikov, preto by sme Vás chceli poprosiť aby ste prípadnú návštevu svojho dieťaťa dobre zvážili.

Čo si máme zbaliť zo sebou?

Na každej podstránke našich táborov nájdete sekciu “Pre rodičov” kde nájdete presný zoznam vecí, ktoré doporučujeme zbaliť zo sebou, ako aj veci, ktoré radšej nechať doma.

 

Kde si môžem pozrieť program táborov?

Každýz našich táborov má zverejnený program priamo na podstránke tábora v sekcii “Program”.

 

Kedy chodia deti spať a aký majú režim?

Deti dodržujú režim ktorý je v každom tábore trošku odlišný, ale všeobecne raňajkujú medzi 8:00 a 8:30 hod., obed od 12:00 - 13:00 hod. a večera medzi 18:00 -19:00 hod. Večierku máme od 21:30 pre najmenších až po 23:00 pre vedúcich. Viac si možete prečítať na podstránke našich táborov v sekcii “Pre rodičov”. 

Ako riešite straty a nálezy?

Po skončení každého turnusu zverejňujeme fotky strát a nálezov na facebookových funpageoch jednotlivých táborov. Ak vám po tábore bude niečo chýbať, prosím obráťte sa na nás! Posielame nájdené veci poštou.

 

 

Uvidíme po tábore fotky?

Fotky z jednotlivých turnusov  priebežne zverejňujeme  na našich facebookových funpageoch. Okrem toho, že uvidíte fotky svojich detí, budete mať aj lepšiu predstavu o našom dennom programe a môžete tak táborové udalosti prežívať na diaľku, spolu s nami!

 

11 Rád bez ktorých neobjednávajte tábor pre svoje deti!

Stiahnite si na svoj email PDF článok s jednástimi dôležitými radami a informáciami na ktoré myslieť pred tým, ako sa rozhodnete pre kúpu tábora. Budete zároveň pridaný do našeho mailing listu, z ktotého sa môžete kedykoľvek odhlásiť.