fbpx

Doprava do tábora – nešoférujte a ušetrite!

Napísal: Lukas Valla

Som náčelníkom prvého a šiesteho turnusu NPDL. Zároveň pôsobím ako zdravotník na ostatných turnusoch. Starám sa o facebook a instagram fanpage indiánov a CK. Pôsobím ako hlavný vedúci na lyžiarskych táboroch, táboroch mimo leta a spolupracujem pri výchove nových vedúcich.

Zverejnené: 15. februára 2024

Ako sa najlepšie dostať do nášho tábora a prečo ponúkame spoločnú dopravu do všetkých táborov. Toto aj mnoho ďalšieho sa dočítate v tomto blogu.

U nás si môžete zvoliť ako začnete svoj obľúbený tábor. U nás máte na výber, či si zvolíte spoločnú dopravu do strediska našimi autobusmi alebo si zvolíte individuálnu dopravu a doveziete vaše deti sami do našich stredísk. Naše táborové strediská sa nachádzajú na strednom Slovensku, a preto je pochopiteľné, že pre mnoho rodín môže byť obtiažne sa k nám dostať. A preto sme sa rozhodli organizovať spoločnú dopravu z Košíc a Bratislavy do všetkých našich táborov.

Spoločná doprava

Ak ste sa rozhodli, že chcete využiť spoločnú dopravu, prináša to aj množstvo výhod. Naše táborové autobusy totiž štartujú zo západu, z Bratislavy, ale aj z východu, z Košíc. Avšak nie je to tak, že by ste mohli nastúpiť len v týchto mestách. Zo západu môžete nastúpiť aj v Zelenči, kúsok od Trnavy, v Nitre, v Zlatých Moravciach, v Žiari nad Hronom a v Zvolene. Z východu je zasa možné nastúpiť v Prešove, v Poprade, v Podbrezovej a v Banskej Bystrici. Cieľom takto rozmiestnej trasy je, aby rodičia nemuseli cestovať stovky kilometrov do našich stredísk, ale aby mali bližšie zástavky, dokonca u niektorých v domovskom meste. Najmä pre rodičov z veľkých a vzdialených miest ako je Bratislava a Košice je spoločná doprava výbornou alternatívou ako voziť deti 200 km do strediska a potom ísť zas 200 km domov a tú istú trasu si zopakovať na ceste späť. Spoločnou dopravou šetríte nie len svoju peňaženku, ale aj čas, ktorý musíte stráviť v aute. Jedinú vynimku v spoločnej doprave tvorí indiánsky tábor na ceste z východu, pretože tam ide autobus cez Poprad, Prešov a potom vrchnou trasou.  Čiže ide cez Ružomberok, Martin a Turčianske Teplice. Keď si zrátate náklady na cestu do tábora a späť, zistíte, že suma 36 euro za spoločnú dopravu sa nezdá vôbec veľa, ba aj naopak je to celkom výhodná ponuka.

Individuálna doprava

Ak ste sa ale rozhodli pre individuálnu dopravu, vôbec to nie je problém. Ako sme už spomínali, tak všetky naše táboriská sa nachádzajú na strednom Slovensku. A my vám povieme kde konkrétne a ako naše strediská nájdete.

Camp Natur

Rekreačné stredisko Natur, kde sa koná tábor Camp Natur sa nachádza kúsok za Kremnicou v oblasti Kremnických vrchov. Konkrétne sa stredisko nachádza v malebnej obci Turček v krásnej doline na konci obce. Stredisko má veľkú výhodu v tom, že sa k nám viete dostať aj zo severu od Žiliny aj z juhu od Žiaru nad Hronom. Konkrétnu polohu strediska na Google mapách nájdete tu:  https://maps.app.goo.gl/EXLmmYkAb3UjV5gM7

Camp Lomnistá a Sing and Rock

Rekreačné stredisko a hotel Lomnistá sa nachádza na úpätí Nízkych Tatier medzi mestami Brezno a Banska Bystrica. V tomto stredisku organizujeme tábory Camp Lomnistá a Sing and Rock. Konkrétne sa nachádza za obcou Predajná v prekrásnom údolí Jasenie. Stredisko je trochu vzdialenejšie od obce, ale dá sa bez problémov nájsť a vedie k nemu betónová cesta. Konkrétnu polohu strediska na Google mapách nájdete tu: https://maps.app.goo.gl/kTwY3NihnRkYJMD97

Tábor Môťová

Náš tábor Môťová organizujeme v hoteli Môťová, ktorý sa nachádza na brehu Môťovskej priehrady pri meste Zvolen. Cesta k nám je jednoduchá. Vo Zvolene na Lučeneckej ceste (smer Lučenec) odbočíte do prava tesne pred tabuľou koniec Zvolena. Po pravej strane budete mať vysoký komín a tepláreň. Po tejto cestičke pôjdete cca 2,5 km stále rovno a prídete k rekreačnému stredisku na priehrade Môťová. Obidva linky vám posielame z toho dôvodu, že na žiadosť zahradkarskej kolonie nie je cesta v Google mapách spojená a neviete si dať link priamo na stredisko. V mapách waze s tým nie je problém.  

Link na odbočku: https://goo.gl/maps/RL2EttWGYoUeHRZs9,
Link na stredisko: https://goo.gl/maps/znX9p2bAzDuX2q5X8,
Odkaz na waze: https://waze.com/ul/hu2tshrck2

Indiánsky tábor

Naše táborisko, kde sa organizuje indiánsky tábor sa nachádza kúsok od geografického stredu Európy, asi 2 kilometre od obce Kremnické Bane v krásnej prírode Kremnických vrchov. Všetci táborníci sa stretávajú pri geografickom strede, kde vás budú čakať vedúci a odtiaľ pôjdete asi 500 metrov do táboriska. Konkrétnu polohu stredu Európy na Google mapách nájdete tu: https://maps.app.goo.gl/Uix7Jsghk8hUYRHD9

Je na vás, či sa rozhodnete využiť spoločnú dopravu naším autobusom alebo sa rozhodnete, že vaše dieťa priveziete sami. My sa snažíme robiť naše tábory dostupné pre všetkých a veríme, že vám tento blog pomohol zorientovať sa v našich strediskách a že si vyberiete jeden z našich táborov. 

Tiež by sa Vám mohlo páčiť…