fbpx

Informácie pred nástupom - camp Lomnistá

Na čo nezabudnúť pred nástupom do tábora!

Zdravotné prehlásenie

Pri príchode k autobusu alebo priamo na táborisko budeme od vás potrebovať vyhlásenie rodiča a lekára o zdravotnej spôsobilosti a bezinfekčnosti dieťaťa (podpísané rodičom alebo zodpovednou osobou najneskôr jeden deň pred nástupom do tábora a ošetrujúcim lekárom najskôr jeden mesiac pred nástupom do tábora, v zmysle vyhlášky MZSR 526/2007) a neoverenú fotokópiu Zdravotného preukazu dieťaťa. V prípade, že vaše dieťa užíva lieky alebo má vážne zdravotné problémy, poprosíme vás upozorniť na to vedúcich, ktorí preberajú deti a lieky umiestniť do obalu a odovzdať preberajúcim vedúcim.

Doprava do tábora

Spoločná doprava autobusom

045V Bratislave je zraz o 13:45 hod. v deň odchodu pri Ikei na parkovisku „D“ pre autobusy. Autobus bude označený ceduľkou CK Boomerang.

Plán trasy: Bratislava – 14:00, Trnava (odpočívadlo Zeleneč) – 14:30, Nitra (čerpacia stanica Shell pri OC Max) – 15:15, Zlaté Moravce (OMW) – 16:00, Žiar nad hronom (Slovnaft Ladomierska Vieska) – 16:30 - Zvolen (odpočívadlo Budča) - 17:00 - camp Lomnistá 18:00.

Pre informácie o polohe a čase príchodu sa informujtena tomto čísle:

0904 981 322.

V Košiciach bude pristavený mikrobus 13:00 hod pred NAY Elektrodomom na Trolejbusovej ulici.
Plán trasy: Košice –  13:00, Prešov (OBI)– 13:45, Poprad (veľké Tesco)– 14:45, Brezno - 16:00, camp Lomnistá - 16:30

V autobuse vás budú čakať naši vedúci, ktorí preberú vaše dieťa, všetky veci, zdravotné prehlásenie a kópiu kartičky poistenca.

Vlastná doprava do tábora

Začiatok tábora je o 18:00 hod. v rekreačnom stredisku Lomnistá, ktoré sa nachádza na adrese Jasenie 538, 97675. Budú vás tu čakať naši vedúci spou s našou zdravotníčkou, ktorí preberú vaše dieťa, všetky veci, zdravotné prehlásenie a kópiu kartičky poistenca.

Tábor začína spoločnou vychádzkou do okolia tábora, kde zároveň začína táborový program. Deti budú so sebou potrebovať malý ruksačik s fľašou na pitie. Deti budú prichádzať do tábora okolo 18:20. Všetky veci budú deťom prevezené do tábora, kde si ich neskôr nájdu a ubytujú sa.

Čo si zbaliť do tábora...

Čo si zbaliť

Vzhľadom na charakter tábora odporúčame do kufra, batoha, či cestovnej tašky okrem iných vecí pribaliť aj nasledovné:

Na oblečenie: Krátke a dlhé nohavice, teplákovú súpravu, tričká, sveter, spodnú bielizeň a ponožky na každý deň, nepremokavú bundu alebo pršiplášť, počas horúčav je veľmi dôležitá čiapka, plavky, športovú obuv, letnú obuv, pevnú turistickú obuv, prípadne gumáky. Nezabúdajte, že rána môžu byť chladné, preto odporúčame na to myslieť a pribaliť aj pár kúskov teplého oblečenia.

Ostatné dôležité veci: Uterák, mydlo, šampón, zubná kefka a pasta, baterka (s novými batériami), opaľovací krém, repelent (nie sprej – býva na nich varovanie, aby ho nepoužívali deti!).

Čo si so sebou nebrať

Drahé oblečenie, nožík, šperky a iné cennosti, malovátka a parfémy. 

Rôzne dôležité informácie...

Peniaze a bufet

Peniaze: Odporúčaná suma, ktorú budete nechávať pre dieťa na bežné výdavky sa pohybuje od 10 do maximálne 40 EUR. Za tieto peniaze si deti môžu kúpiť drobný spotrebný tovar v táborovom bufete. Odporúčame deťom, aby si peniaze uložili u svojho oddielového vedúceho alebo ich môžete odovzdať rovno vedúcim, ktorí preberajú deti, aby sa im nestratili. 

Táborový bufet: Táborisko bude mať vlastný táborový bufet, kde si deti môžu nakúpiť spotrebný tovar, ako sú rôzne sladké alebo slané dobroty. V bufete si však budú môcť kúpiť aj rôzne pamiatky na tábor a merch, ako napríklad táborové tričká alebo šatky a iné veci, ktoré si budú môcť následne nabatikovať.

Strava

Deti sa po príchode do tábora začínajú stravovať večerou, ktorá je o 19.00 hod. Prosíme rodičov, aby deťom pribalili jedlo, ktoré im vystačí v príchodový deň do tejto hodiny. Nemusíte pribaľovať jedla priveľa. Jedlo, hlavne potraviny so zárukou, ktoré deti nezjedia do tejto hodiny, budeme kontrolovať a likvidovať. Je to postup v súlade s vyhláškou o organizovaní tábora.

Prvá noc v tábore

Aklimatizácia: Deti môžu prvý deň cítiť určitú neistotu zo zmeny prostredia a z nových detí. Je to veľký rozdiel oproti domovu, spať v chatke v neznámom prostredí s ďalšími novými deťmi. Niektoré deti môžu mať problém prvú noc zaspať alebo sa ráno zobudiť a to kvôli zmene prostredia alebo vzrušenia z takéhoto pobytu. Môže sa stať, že nebudú hneď prvý deň vedieť, čo si o tom myslieť, prípadne sa budú cítiť mierne diskomfortne a môže sa stať, že Vám zavolajú a budú žiadať o návrat domov. Je veľmi dôležité nechať pôsobiť našich vedúcich a vôbec celé prostredie, nechať deťom trochu času na aklimatizáciu. Deti si obyčajne hneď na ďalší deň zvyknú, čomu prispieva individuálny prístup našich profesionálnych vedúcich. 

Návštevy

Vzhľadom na našu snahu zabrániť zbytočnému smútku a zbytočnému narušeniu táborovej atmosféry je v tábore zákaz návštev. Existuje len výnimka, po dohode s hlavným vedúcim tábora s vysvetlením dôvodu návštevy.

Covid 19 - informácie

Chceli by sme vás veľmi pekne poprosiť, či by ste boli ochotní pretestovať svoje deti antigénovým testom na covid 19. Vzhľadom na to, že viaceré cestovné kancelárie, ktoré organizujú tábory pre deti v poslednom čase zaznamenali prítomnosť covid 19 vo svojich táboroch, chceli by sme sa vyvarovať predčasnému ukončeniu turnusu z dôvodu prítomnosti tohto ochorenia. 
Stačí, keď v deň odchodu otestujete svoje dieťa AG testom, odfotíte si výsledok a ukážete ho vedúcim pri autobuse alebo pri nástupe do tábora. 

Kontakt s dieťaťom

Milí rodičia, dianie na tábore môžete sledovať prostredníctvom našej facebookovej stránky Camp lomnistá alebo CK Boomerang. Prosíme Vás, aby ste na komunikáciu so svojimi deťmi primárne používali táborový email lomnista@ckboomerang.sk. Poštu deťom doručujeme a odpovede posielame 2x denne. Do pošty vždy napíšte meno a priezvysko dieťaťa a tábor v ktorom sa nachádza.

Ak si želáte s deťmi telefonovať, k dispozícii je číslo na táborový telefón – 0950 362 096. POZOR – je potrebné sa na telefonát vopred ohlásiť a to SMS správou do 9tej hodiny rannej. Každého, kto sa takto ráno ohlási, budeme kontaktovať v priebehu dňa. 

V prípade núdze (vážna rodinná situácia, vyzdvihnutie dieťaťa apod.) nám môžete zatelefonovať kedykoľvek.

Návrat domov – koniec tábora

Doprava autobusom

Smer Bratislava odchod: camp Lomnistá - 9:00 ,Zvolen (odpočívadlo Budča) - 10:00, Žiar nad hronom (Slovnaft Ladomierska Vieska) – 10:30, Zlaté Moravce (OMW) – 11:00, Nitra (čerpacia stanica Shell pri OC Max) – 11:45, Trnava (odpočívadlo Zeleneč) – 12:30, Bratislava 13:00.

Pre informácie o polohe a čase príchodu sa informujte na tomto čísle: 0904 981 322.

Smer Košice odchod: z camp Lomnistá – 9:00, Brezno - 9:30, Poprad - 10:45, Prešov - 11:45, Košice - 12:30

Doprava autom

Koniec tábora je o okolo 9:00 hod. v rekreačnom stredisku Lomnistá, ktoré sa nachádza na adrese Jasenie 538, 97675. Budú vás tam čakať vaše deti v čase od 8:30 do 9:30, v tomto čase si môžete vyzdvihnúť vaše deti. Treba každé dieťa nahlásiť vedúcemu, ktorý ich bude odovzdávať.

Dôležité kontakty:

Mail: lomnista@ckboomerang.sk– určený na táborovú poštu
Telefón:  0950 362 096 – telefónny kontakt priamo do tábora

Kontakty na kanceláriu:

Daniela Šudilová– tel: 0949 011 022, mail: daniela.sudilova@ckboomerang.sk

Lukáš Valla – tel: 0948 173 038, mail: lukas.valla@ckboomerang.sk