Informácie pred nástupom - jesenný tábor

Na čo nezabudnúť pred nástupom do tábora!

Zdravotné prehlásenie

Pri príchode k autobusu alebo priamo na táborisko budeme od vás potrebovať vyhlásenie rodiča a lekára o zdravotnej spôsobilosti a bezinfekčnosti dieťaťa (podpísané rodičom alebo zodpovednou osobou najneskôr jeden deň pred nástupom do tábora a ošetrujúcim lekárom najskôr jeden mesiac pred nástupom do tábora, v zmysle vyhlášky MZSR 526/2007) a neoverenú fotokópiu Zdravotného preukazu dieťaťa. V prípade, že vaše dieťa užíva lieky alebo má vážne zdravotné problémy, poprosíme vás upozorniť na to vedúcich, ktorí preberajú deti a lieky umiestniť do obalu a odovzdať preberajúcim vedúcim. V prílohe nájdete nové zdravotné prehlásenie, ktoré teraz obsahuje aj splnomocnenie na zastupovanie v zdravotníckom zariadení pre prípad zranenia dieťaťa.

Doprava do tábora

Spoločná doprava autobusom

V Bratislave je zraz o 13:45 hod. v deň odchodu pri Ikei na parkovisku „D“ pre autobusy. Autobus bude označený ceduľkou CK Boomerang.

Plán trasy: Bratislava – 14:00, Trnava (odpočívadlo Zeleneč) – 14:30, Nitra (čerpacia stanica Shell pri OC Max) – 16:15, Zlaté Moravce (OMW) – 16:00, Táborisko Natur – 17:00.

Telefónny kontakt priamo v autobuse: 0904 981 322

V autobuse vás budú čakať naši vedúci, ktorí preberú vaše dieťa, všetky veci, zdravotné prehlásenie a kópiu kartičky poistenca.

Vlastná doprava do tábora

Začiatok tábora je o 17:00 hod. v rekreačnom stredisku Natur priamo v obci Turček. Budú vás tam čakať naši vedúci spolu s zdravotníkom, ktorí preberú vaše dieťa, všetky veci, zdravotné prehlásenie a kópiu kartičky poistenca.

Presná adresa: Horný Turček 111, 038 48.

Čo si zbaliť do tábora…

Čo si zbaliť

Vzhľadom na charakter tábora odporúčame do kufra, batoha, či cestovnej tašky okrem iných vecí pribaliť aj nasledovné:

Na oblečenie: Krátke a dlhé nohavice, teplákovú súpravu, tričká, sveter, spodnú bielizeň a ponožky na každý deň, nepremokavú bundu alebo pršiplášť, športovú obuv, pevnú turistickú obuv, prípadne gumáky, teplé oblečenie, čiapku. Nezabúdajte, že tábor sa koná v jesenných mesiacoch, preto odporúčame na to myslieť a pribaliť aj pár kúskov teplého oblečenia.

Ostatné dôležité veci: Uterák, mydlo, šampón, zubná kefka a pasta, deka, plechový hrnček, baterka/čelovka (s novými batériami), nožík.

Čo si so sebou nebrať

Drahé oblečenie, nožík, elektroniku, mobilné telefóny, šperky a iné cennosti, malovátka a parfémy. Na základe dlhoročných skúseností, sa nám opakovane potvrdzuje, že kazia táborovú atmosféru. Je zbytočné, aby malo so sebou dieťa telefón či MP3 player, pretože ak sa im nepoškodí, tak sa vybijú baterky a nebudú ho môcť použiť tak či tak. Zo všetkého najviac je však škoda, pokiaľ dieťa namiesto krásneho indiánskeho večera plného gitarovej hudby a hviezd na oblohe počúva MP3 prehrávač a separuje sa od ostatného diania v tábore. Je to škoda pre dieťa, rodičov a aj organizátorov tohto jedinečného podujatia. Deti v tábore nebudú potrebovať žiadnu elektroniku a bola by škoda, keby sa im niečo cenné pokazilo a stratilo. Táborový telefón bude k dispozícii pre rodičov, aby kontaktovali svoje dieťa.

Rôzne dôležité informácie…

Peniaze a bufet

Peniaze: Odporúčaná suma, ktorú budete nechávať pre dieťa na bežné výdavky sa pohybuje od 10 do maximálne 20 EUR. Za tieto peniaze si deti môžu kúpiť drobný spotrebný tovar v táborovom bufete. Odporúčame deťom, aby si peniaze uložili u svojho vedúceho alebo ich môžete odovzdať rovno vedúcim, ktorí preberajú deti, aby sa im nestratili. 

Táborový bufet: Táborisko bude mať vlastný táborový bufet, kde si deti môžu nakúpiť spotrebný tovar, ako sú rôzne sladké alebo slané dobroty. V bufete si však budú môcť kúpiť aj rôzne pamiatky na tábor a merch, ako napríklad indiánske tričká alebo šatky a iné veci, ktoré si budú môcť následne nabatikovať.

Strava

Deti sa po príchode do tábora začínajú stravovať večerou, ktorá je o 19.00 hod. Prosíme rodičov, aby deťom pribalili jedlo, ktoré im vystačí v príchodový deň do tejto hodiny. Nemusíte pribaľovať jedla priveľa. Jedlo, hlavne potraviny so zárukou, ktoré deti nezjedia do tejto hodiny, budeme kontrolovať a likvidovať. Je to postup v súlade s vyhláškou o organizovaní tábora.

Návštevy

Vzhľadom na našu snahu zabrániť zbytočnému smútku a zbytočnému narušeniu táborovej atmosféry je v tábore zákaz návštev. Existuje len výnimka, po dohode s hlavným vedúcim tábora s vysvetlením dôvodu návštevy.

Kontakt s dieťaťom

Milí rodičia, dianie na tábore môžete sledovať prostredníctvom našej facebookovej stránky Letný indiánsky tábor – Na prérie a do lesov. Prosíme Vás, aby ste na komunikáciu so svojimi deťmi primárne používali táborový email taborovaposta@indiani.sk. Poštu deťom doručujeme a odpovede posielame 2x denne. 

Ak si želáte s deťmi telefonovať, k dispozícii je číslo na táborový telefón – 0940 177 025. 

Návrat domov – koniec tábora

Doprava autobusom

Smer Bratislava odchod: z táboriska – 9:00, Zlaté Moravce (OMW) – 10:00, Nitra (čerpacia stanica Shell pri OC Max) – 10:30, Trnava (odpočívadlo Zeleneč) – 11:00, Bratislava 11:30.

Pre informácie o polohe a čase príchodu sa informujte na tomto čísle: 0904 981 322.

Doprava autom

Koniec tábora je o okolo 9:00 hod. na v RS Natur, Horný Turček 111, 038 48. Budú vás tam čakať vaše deti v čase od 9:00 do 9:30, v tomto čase si môžete vyzdvihnúť vaše deti. Treba každé dieťa nahlásiť vedúcemu, ktorý ich bude odovzdávať.

Dôležité kontakty:

Mail: taborovaposta@indiani.sk – určený na táborovú poštu, info@indiani.sk – určený na informácie ohľadom tábora a turnusov.
Telefón: 0940 177 025 – telefónny kontakt priamo do tábora

Kontakty na kanceláriu:

Lukáš Valla – tel: 0948 173 038, mail: lukas.valla@ckboomerang.sk
Daniela Šudilová
– tel: 0949 011 022, mail: daniela.sudilova@ckboomerang.sk