fbpx

Informácie pred nástupom - lyžiarske tábory

Na čo nezabudnúť pred nástupom do tábora!

Zdravotné prehlásenie

Pri príchode k autobusu alebo priamo na táborisko budeme od vás potrebovať vyhlásenie rodiča a lekára o zdravotnej spôsobilosti a bezinfekčnosti dieťaťa (podpísané rodičom alebo zodpovednou osobou najneskôr jeden deň pred nástupom do tábora) a neoverenú fotokópiu Zdravotného preukazu dieťaťa, alebo môžete kartičku digitálne nahrať cez odkaz v tlačidle - pokiaľ vaš dieťa bolo v roku 2024 v tábore, nemusíte nič nahrávať KP je v evidencii. V prípade, že vaše dieťa užíva lieky alebo má vážne zdravotné problémy, poprosíme vás upozorniť na to vedúcich, ktorí preberajú deti a lieky umiestniť do obalu a odovzdať preberajúcim vedúcim. V prílohe nájdete nové zdravotné prehlásenie, ktoré teraz obsahuje aj splnomocnenie na zastupovanie v zdravotníckom zariadení pre prípad zranenia dieťaťa.

Doprava do tábora

Spoločná doprava autobusom

33V Bratislave je zraz o 14:45 hod. v deň odchodu pri Ikei na parkovisku „D“ pre autobusy. Autobus bude označený ceduľkou CK Boomerang.

Plán trasy: Bratislava – 15:00, Trnava (odpočívadlo Zeleneč) – 15:30, Nitra (čerpacia stanica Shell pri OC Max) – 16:15, Zlaté Moravce (OMW) – 17:00, Stredisko Lomnistá – 18:30.

Telefónny kontakt priamo v autobuse: 0904 981 322

V autobuse vás budú čakať naši vedúci, ktorí preberú vaše dieťa, všetky veci, zdravotné prehlásenie a kópiu kartičky poistenca.

Vlastná doprava do tábora

Začiatok tábora je o 18:30 hod. v rekreačnom stredisku Lomnistá priamo za obcou Jasenie. Budú vás tam čakať naši vedúci spolu s zdravotníkom, ktorí preberú vaše dieťa, vaše veci, zdravotné prehlásenie a kópiu kartičky poistenca, ak ste ju nenahrali online.

Presná adresa: Jasenie 538, 97675.

Čo si zbaliť do tábora...

Čo si zbaliť

Vzhľadom na charakter tábora odporúčame do kufra, batoha, či cestovnej tašky okrem iných vecí pribaliť aj nasledovné:

Na oblečenie:

  • Domáce oblečenie: dlhé nohavice, tričká, sveter, spodnú bielizeň a ponožky na každý deň, nepremokavú bundu, čiapku, teplé oblečenie, domáce prezuvky, zimnú obuv.
  • Lyžiarsku výstroj: zimné funkčné spodné prádlo (lepšie je mať dvoje), lyžiaské nohavice, mikinu, zimnú lyžiarsku bundu, kuklu alebo šatku (bufku), čiapku pod prilbu. Veci si budú môcť deti po návrate zo svahu vysušiť.

Lyžiarska výbava:

  • Pre lyžiarov: lyže, lyžiarky, paličky, prilba s okuliarmi.
  • Pre bordistov: board, topánky na board, prilbu s okuliarmi, odporúčame: chrbtový chránič. 

Ostatné dôležité veci: Uterák, mydlo, šampón, zubná kefka a pasta.

Ak plánute návštevu aquaparku nezabudnite si plavky.

Čo si so sebou nebrať

Drahé oblečenie, nožík, elektroniku, šperky a iné cennosti, malovátka a parfémy. Na základe dlhoročných skúseností, sa nám opakovane potvrdzuje, že kazia táborovú atmosféru. 

Vopred upozorňujeme, že organizátori budú deťom zbieravať telefóny a budú im každý deň vrátené po večeri. To znamená, že v čase po večeri sa budete vedieť najlepšie dovolať deťom. Toto pravidlo sme zaviedli najmä kvôli bezpečnosti na svahu a kvôli tomu, že našou snahou je, aby deti menej interagovali s telefonmi, ale viac sa socializovali. 

Požičovňa lyžiarskej výbavy

V prípade, že nemáte vlastnú lyžiarsku alebo snowboardovú výbavu, máte možnosť si ju požičať v požičovni, ktorá sa nachádza priamo na svahu v Krahuliach. Deti spolu s vedúcim si pôjdu vybrať čo potrebujú a potom na konci pobytu to pôjdu aj spoločne vrátiť. Peniaze na zapožičanie lyží prosíme pribalte deťom, alebo odovzdajte priamo vedúcim, ktorí budú preberať vaše dieťa.

Ceny požičania na Krahuliach:

  • Kompletnú výstroj lyže/board (detský (do velkosti nohy 35) - 76 Euro, dospelý – 90 Euro)
  • Lyže/board (detské (do dĺžky 130 cm) – 66 Euro, dospelé – 76 Euro)
  • Lyžiarky/topánky na board (detské (do velkosti nohy 35) – 56 Euro, dospelé – 62 Euro)
  • Lyžiarske palice (12 Euro)
  • Prilba (20 Euro)

Rôzne dôležité informácie...

Peniaze a bufet

Peniaze: Odporúčaná suma, ktorú budete nechávať pre dieťa na bežné výdavky sa pohybuje od 20 do maximálne 40 EUR. Za tieto peniaze si deti môžu kúpiť drobný spotrebný tovar v bufete na svahu. Odporúčame deťom, aby si peniaze uložili u svojho vedúceho alebo ich môžete odovzdať rovno vedúcim, ktorí preberajú deti, aby sa im nestratili, alebo si brali len nevyhnutnú hotovosť na svah.

Aquapark

Plánujeme aj spoločný výlet do aquaparku v Turčianskych Tepliciach. Pokiaľ by ste chceli, aby sa vaše dieťa zúčastnilo tohto výletu, pribalte mu plavky a pridajte mu k vreckovému 15 eur (25 eur nad 15 rokov). V tejto cene je zarátané kúpanie a doprava do Turčianskych Teplíc. Ak by sa dieťa nechcelo zúčastniť, tak nie je problém, zostane na chate s vedúcim a náhradným programom.

Strava

Deti sa po príchode do tábora začínajú stravovať večerou, ktorá je o 19.00 hod. Prosíme rodičov, aby deťom pribalili jedlo, ktoré im vystačí v príchodový deň do tejto hodiny. Nemusíte pribaľovať jedla priveľa. Jedlo, hlavne potraviny so zárukou, ktoré deti nezjedia do tejto hodiny, budeme kontrolovať a likvidovať. Je to postup v súlade s vyhláškou o organizovaní tábora.

Program

Program lyžiarskeho tábora je zameraný najmä na lyžovanie. Z toho dôvodu budeme tráviť najviac času na svahu. Okrem dňa príchodu a dňa odchodu budeme lyžovať každý deň. Typický deň začína budíčkom, nasleduje obliekanie, rozcvička a raňajky. Následne prichádzame o 9:00 na svah, rozdelíme sa do skupín a ideme lyžovať. Desiata, obed a olovrant nás čakajú na svahu. Následne sa o 16:00 vraciame do Naturu a nasleduje veľká večera, lebo po náročnej lyžovačke vzniká mnoho hladošov. Po večeri je voľný čas kedy budú mať deti telefóny a vtedy sa im viete najlepšie dovolať. Po odpočinku bude nasledovať večerný program. Nasleduje čas na chatke, hygiena a večierka a spánok. Jeden z dní budeme kratšie lyžovať, kvôli návšteve aquaparku.

 

Návštevy

Vzhľadom na našu snahu zabrániť zbytočnému smútku a zbytočnému narušeniu táborovej atmosféry je v tábore zákaz návštev. Existuje len výnimka, po dohode s hlavným vedúcim tábora s vysvetlením dôvodu návštevy.

Kontakt s dieťaťom

Milí rodičia, dianie na tábore môžete sledovať prostredníctvom našej facebookovej stránky Letný indiánsky tábor – Na prérie a do lesov a stránke CKBoomerang. Prosíme Vás, aby ste na komunikáciu so svojimi deťmi primárne používali táborový email hl. vedúceho lukas.valla@ckboomerang.sk. Poštu deťom doručujeme a odpovede posielame 2x denne. 

Ak si želáte s deťmi telefonovať, k dispozícii je číslo na táborový telefón – 0940 177 025. 

Návrat domov – koniec tábora

Doprava autobusom

Smer Bratislava odchod: z táboriska – 9:00, Zlaté Moravce (OMW) – 10:00, Nitra (čerpacia stanica Shell pri OC Max) – 10:30, Trnava (odpočívadlo Zeleneč) – 11:00, Bratislava 11:30.

Pre informácie o polohe a čase príchodu sa informujte na tomto čísle: 0904 981 322.

Doprava autom

Koniec tábora je o okolo 9:00 hod. na v RS Natur, Horný Turček 111, 038 48. Budú vás tam čakať vaše deti v čase od 9:00 do 9:30, v tomto čase si môžete vyzdvihnúť vaše deti. Treba každé dieťa nahlásiť vedúcemu, ktorý ich bude odovzdávať.

Všetky náklady spojené s lyžiarskym táborom:

V cene, ktorú ste platili za tábor nie je zahrnuté:

Cena skipasov - 65 Eur 
Cena skibusu - 18 Eur
Aquapark - 15 Eur 
Cena dokopy: 98 Eur
+ cena požičovňe ak si chcete niečo požičiavať.
Prosíme rodičov, aby túto sumu deťom pribalili, vedúci si to na začiatku tábora vyzberajú. 

Dôležité kontakty:

Mail: lukas.valla@ckboomerang.sk – určený na táborovú poštu, info@indiani.sk – určený na informácie ohľadom tábora a turnusov.
Telefón: 0940 177 025, 0948 173 038 – telefónne kontakty priamo do tábora

Kontakty na kanceláriu:

Lukáš Valla – tel: 0948 173 038, mail: lukas.valla@ckboomerang.sk
Daniela Šudilová
– tel: 0949 011 022, mail: daniela.sudilova@ckboomerang.sk