fbpx

Koľko budú stáť tábory v roku 2024?

Napísal: Milan Straka

Zverejnené: 25. septembra 2023

Jednou z našich hlavných misií je poskytnúť možnosť stráviť leto v tábore čo najväčšiemu počtu detí. Veríme, že tábor je naozaj to najlepšie čo môžu deti počas prázdnin zažiť!

Avšak vieme, že nie všetci rodičia môžu takéto rozhodnutie urobiť ľahko - kvôli cene.

A to je naša večná dilema - ako nastaviť ceny tak, aby prilákali čo najviac detí, ale zároveň sa vysporiadať s rastom nákladov.

V roku 2023 stáli na trhu "normálne" tábory od 250 do 320 eur na sedem dní. To je cca od 35 do 45 eur na deň. Do tejto sumy sa musia zmestiť denné náklady na ubytovanie, stravu, program, personál, ale aj služby organizátora. Oproti roku 2022 vzrástli približne o 4 eurá na deň. (jedná sa len o náš odhad)

Inflácia, ceny energií a potravín aj naďalej tlačia ceny prevádzkovateľov hore a preto opäť predpokladáme ďaľšie zvýšenie cien táborov. Podľa nášho odhadu bude v sezóne 2024 už úplne bežná cena za deň viac ako 40 eur a bude sa skôr blížiť k 50 Eurám za deň, na úroveň okolo 350 Eur za sedemdňový tábor známych a osvedčených organizátorov na trhu.

Ck Boomerang pracuje s konceptom táborov v našich vlastných strediskách. To nám dáva väčší priestor na prácu s cenou, ale na ďaľšie prevádzkové rozhodnutia, ktoré nám pomáhajú vylepšovať tábory a strediská.

V septembri 2023 sme zverejnili východzie ceny na budúcoročnú sezónu, ale už dnes je jasné, že budú mierne stúpať.

V roku 2023 prišo k miernej anomálií, keď sme pod tlakom toho, že sa hlásilo menej detí, znížili ceny niektorých posledných turnusov. Mohlo sa stať, že niektorí klienti nakoniec tesne pred letom kúpili náš tábor v poslednom turnuse za cenu podobnú alebo nižšiu ako na začiatku sezóny.

V roku 2024 sa však toto určite nestane. Všetky ceny sme v súčasnosti ponechali na úrovni z roku 2023, takže už budú len vyššie.

A aj preto sme vám chceli napísať takýto krátky blog, aby sme vám dali možnosť využiť túto situáciu a pokiaľ ste už dnes rozhodnutí, že chcete s nami zažiť aj tábor v roku 2024 práve teraz sú naše tábory najlacnejšie.

Okrem toho sa dajú kúpiť na splátky, ktoré si ani nevšimnete, a ľahučko si ich splatíte.

Sme veľmi radi že Vám môžeme ponúknuť tie najlepšie služby a formu ako ich získať, a veľmi pekne a srdečne ďakujeme za vašu dôveru! Veľmi sa tešíme na všetky ďalšie dobrodružstvá v našich táboroch!

Tiež by sa Vám mohlo páčiť...