fbpx

Ski Tále

Lyžiarsky inštruktor za 300 eur na pobyt.

Kapacita

70 účastníkov

Termíny

Od januára do marca 2024

Rekreačné stredisko Lomnistá sa nachádza na úpätí Nízkych Tatier v Lomnistej doline v blízkosti obce Jasenie.  Veľký hotel, 26 chatiek, športoviská, ihriská, trávnaté plochy, blízky les a ohnisko robia z areálu jedinečný priestor na veľké školské podujatia! Deti aj vyučujúci majú mnoho možností na program a trávenie času. Pobyt na lyžiarskom výcviku v našom jedinečnom stredisku vás nadchne!

VYBERTE SI TERMÍN

Vždy od pondelka do piatku počas celej zimy! Môžete vybrať jarné termíny od januára do marca. V prípade záujmu sa dá každý termín  predĺžiť.

Doporučujeme začať lyžiarsky výcvik už v nedeľu a stráviť pondelok celý deň na svahu!

Lyžujeme 5 dní na Táloch s vlastnou autobusovou dopravou! Obedy je možné si objednať so sebou (balíček), priamo na svahu v reštaurácii, alebo posunutý obed po lyžovačke na Hoteli.

Január 2024

Obsadenosť:

I. Január: od 08.01.2024 do 12.01.2024 – 5 dní / 4 noci – 139 Eur VOĽNÉ MIESTO  PRIHLÁSIŤ SA

II. Január: od 15.01.2024 do 19.01.2024 – 5 dní / 4 noci – 139 Eur  OBSADENÉ

III. Január: od 22.01.2024 do 26.01.2024 – 5 dní / 4 noci – 139 Eur  OBSADENÉ

IV. Január: od 29.01.2024 do 02.02.2024 – 5 dní / 4 noci – 139 Eur OBSADENÉ

Cena je uvedená bez skipasu (40 až 60 eur) a skibusu (18 eur) na osobu – podľa dní na svahu.

Február 2024

Obsadenosť:

I. Február: od 05.02.2024 do 09.02.2024 – 5 dní / 4 noci – 139 Eur  OBSADENÉ

II. Február: od 12.02.2024 do 16.02.2024 – 5 dní / 4 noci – 139 Eur  OBSADENÉ

III. Február: od 19.02.2024 do 23.02.2024 – 5 dní / 4 noci – 139 Eur  VOĽNÉ MIESTO  PRIHLÁSIŤ SA

IV. Február: od 26.02.2024 do 01.03.2024 – 5 dní / 4 noci – 139 Eur  Posledných 40 miest   PRIHLÁSIŤ SA

Cena je uvedená bez skipasu (40 až 60 eur) a skibusu (18 eur) na osobu – podľa dní na svahu.

Marec 2024

Obsadenosť:

I. Marec: od 04.03.2024 do 08.03.2024 – 5 dní / 4 noci – 139 Eur Posledných 30 miest    PRIHLÁSIŤ SA

II. Marec: od 11.03.2024 do 15.03.2024 – 5 dní / 4 noci – 139 Eur  VOĽNÉ MIESTO  PRIHLÁSIŤ SA

III. Marec: od 18.03.2024 do 22.03.2024 – 5 dní / 4 noci – 139 Eur VOĽNÉ MIESTO  PRIHLÁSIŤ SA

Cena je uvedená bez skipasu (40 až 60 eur) a skibusu (18 eur) na osobu – podľa dní na svahu.

Poistenie pre lyžiarske výcviky

Poistite si svoj pobyt!

Ponákame poistenie pre školy v prírode v cene 5,6 eur na účastníka.
Poistenie zahŕňa:
✅ Poistenie storna – náhrada storno poplatkov pri nenastúpení na cestu z uvedených dôvodov vo VPP.
✅ Poistenie batožiny – náhrada pri poškodení, krádeži, zničení alebo strate vecí osobnej potreby.
✅ Poistenie pátrania a záchrany – náklady spojené so záchranou v tiesni alebo v nebezpečenstve.
✅ Úrazové poistenie – odškodnenie pri trvalých následkoch úrazu od 10 % a pri smrti úrazom.
✅ Poistenie zodpovednosti za škodu – náhrada škody na veci alebo zdraví, ktorú spôsobíte tretej osobe.

Bližšie informácie nájdete tu: https://www.ckboomerang.sk/ecp-poistenie/
Dôkladne zvášte výhody poistenia svojho pobytu, jedná sa o nízky poplatok, ktorý prináša množstvo výhod.

Vrelo odporúčujeme!!!

Blog: Mali by ste vedieť, prečo má lyžiarsky výcvik s dopravou na svah svoje naozajstné výhody!

Toto sú výhody našich stredísk, ktoré síce nie sú priamo na svahu, ale doprava autobusom trvá pár minút, a majú v sebe množstvo výhod. Myslíme si že by ste mali o nich vedieť!

1, Mnohé lyžiarske strediská, ktoré sú priamo na svahu majú obrovskú kapacitu a sú v nich ubytované viaceré školy a viaceré skupiny pedagógov. Veľakrát to nie je úplne ideálne.V našich strediskách, ubytovávame vždy buď…

PROGRAM LYŽIASKEHO VÝCVIKU

Lyžiarsky výcvik sa líši od klasickej školy v prírode. Väčšinu svojho času netrávime v areáli nášho rekreačného zariadenia, ale na svahu.

V nedeľu alebo v pondelok prichádzate do nášho rekreačného zariadenia, kde vás čakajú naši inštruktori (ak ste si ich zvolili), ktorí vám pomôžu ubytovať žiakov na izby a pomôžu vám s programom.

Ukážu vám okolie a predstavia vám s čím sa môžete byviť v našom areáli. Zároveň ak budete mať záujema a budete mať viac ako troch inštruktorov, môžu vám pomocť zabezpečiť večerný program.

Program na lyžiarske dni

Ráno vstaneme o 7:30, lebo rané vtáča ďalej dolyžuje. O 8:00 nás čaká spoločná rozcvička v našom areáli, lebo pred lyžovaním musíme natiahnuť kosti, aby sme si na svahu neublížili. Nasledujú raňajky po ktorých hneď vyrážame do lyžiarskeho strediska. Cesta trvá 15 až 20 minút. Rozdelíme sa do skupiniek, zopakujeme si pravidlá na svahu a môžeme ísť na to. Lyžujeme cca od 9:00 do 16:00.

Počas tohto času nás čaká obed na svahu a desiata s olovrantom. Keď dolyžujeme čaká nás cesta do nášho rekreačného zariadenia kde na nás bude čakať prvá večera. Nasleduje volný čas a odpočinok. Ak ste si zvolili aspoň troch inštruktorov, tak vám môžu pomocť zabezpečiť pre žiakov večerný program, či už rôzne hry, quizy alebo filmy, výber je skutočne bohatý. Pre hladošov budeme mať samozdrejme pripravenú aj druhú večeru.

Presné časy sú samozrejme na Vás a Vy si môžete ľubovoľne svoje dni upraviť. Obed je možné si zobrať na svah aj formou balíčka, alebo skončiť svoj lyžiarsk deň skôr a prísť na obed naspať k nám na hotel. Všetko záleží od toho ako sa budete cítiť a zvládať lyžovanie.

Program na piatok

Piatok doobeda síce ešte lyžujeme, ale piatok znamená aj koniec nášho dobrodružstva!

Môžete si samozdrejme pobyt aj predĺžiť. Ak by ste mali záujem vieme vám v piatok zabezpečiť aj výlet do aquaparku (bližie informácie po telefonickej dohode). Čakajú nás spoločné raňajaky, lyžovačka, obed a cesta domov.

Super lyžovačka

Skúsení inštruktori

Skvelé zjazdovky

Opekačka v zime

Diskotéka

Večerný program

REKREAČNÉ STREDISKO LOMNISTÁ – JASENIE

Vychutnajte si lyžiarsky výcvik v rekreačnom stredisku Lomnistá v obci Jesenie. V areáli sa nachádza hlavná budova s kapacitou 70 osôb.

Celý areál má skvelú horskú atmosféru najmä vďaka umiestnení areálu, na úpätí Nízkych Tatier. Hlavná budova skrýva kuchyňu, jedáleň, spoločenskú miestnosť s krbom a veľku spoločenskú miestnosť.

Pýchou nášho strediska je rozsiahly areál a jeho jedinečné spojenie s prírodou Nízkych Tatier. V areáli nájdete rôzne druhy športových ihrísk či už na basketbal, futbal, ale aj multifunkčné ihrisko a plážové volejbalové ihrisko. Nájdete u nás aj dve prírodné vodné nádrže, centrálne veľké ohnisko, ale aj strelnicu. Samozrejmosťou je aj vonkajšie posedenie so stolmi aby sme si mohli užívať jedlo aj vonku. Stredisko je obklopené zmiešanými lesmi a lúkami s množstvom príležitostí na hranie, šport a turistiku.

Areál je oplotený prírodnou hranicou zo západnej strany potokom a z východnej strany lesom. Areál je uzavretý bez prístupu verejnosti a vytvára tak bezpečné prostredie a zázemie len pre váš pobyt. 

Kapacita 70 miest

Futbalové a volejbalové ihrisko

26 chatiek

Lúky, lesy, príroda

Vodná nádrž

Dvoj a štvor lôžkové izby

Altánky a ohnisko

Ozvučené priestory

Turistické chodníky

Veľká spoločenská miestnosť

INFORMÁCIE O LYŽIARSKOM VÝCVIKU V  LOMNISTEJ

Príchod na lyžiarsky výcvik

Ako prebieha začiatok lyžiarského výcviku u nás?

Ak si zvolíte spoločnú dopravu, náš autobus pre vás príde až pred vašu školu. Po príchode do nášho rekreačného strediska už na vás budú čakať naši animátori a inštruktori. Najskôr vám pomôžeme rozdeliť sa do izieb alebo chatiek a potom sa spoločne stretneme v spoločenskej miestnosti, kde sa porozprávame o bezpečnosti na svahu a o tom ako dobre viete lyžovať, aby sme sa vedeli rozdeliť do skupín. Ukážeme vám a predstavíme celý náš areál a povieme si kde budeme lyžovať a aký program vás tam čaká.

Zdravotník a lekárnička

Nemáte vlastného zdravotníka? Nevadí. My vám ho zabezpečíme.  Zdravotník s požadovaným vzdelaním a skúsenosťami zo škol v prírode a detských táborov s plne vybavenou lekárničkou za cenu 400 Euro. Pokiaľ máte zdravotníka vieme vám za 50 euro zabezpečiť lekárničku.

Lyžiarsky inštruktor

Nemáte vlastného inštruktora alebo je vás málo? Nevadí. My vám ich zabezpečíme.  Ponúkame vám našich skúsených inštruktorov za cenu 400 euro na pobyt na jedného. Inštruktori vám zároveň môžu pomocť aj s večerným programom pre účastníkov. Naši inštruktori sú certifikovaný inštruktori lyžovania, ale v prípade záujmu vám vieme zabezpečiť aj inštruktorov boardovania.

Doprava

Máte záujem o zabezpečenie spoločnej dopravy k nám do strediska? Zvoľte si v prihláške možnosť ,,Máme záujem o spoločnú dopravu” a my vám vypracujeme finančnú kalkuláciu na dopravu. V ponuke vám zahrnieme vzdialenosť vašej školy od našeho rekreačného zariadenia, ale aj počet účastníkov, tak by vám cena čo najviac vyhovovala. Dopravu zabezpečujeme buď naším mikrobusom (15 miest) alebo autobusom (50 miest).

Strava

V našom stredisku ponúkame rôzne diéty, tak aby sme uľahodili každému. Nie je problém variť pre účastníkov vegetariánov, bezlaktózových, bezlepkových alebo pre účastníkov s histamínovou intoleranciou.

Raňajky: Typicky sa u nás raňajkuje sladké aj slané. Každé ráno budú mať účastníci na výber nátierku rôznych druhov, krájanú salámu, šunku, varené vajíčka, natierací syr a maslo. K tomu podávame zeleninu ako čerstvé uhorky, papriku, paradajku. Na všetkých stoloch je tiež vyložené maslo a džem. Spravidla mávame aj biele pečivo aj chlieb. K raňajkám je vždy čaj, k vianočke býva kakao či biela káva. 

Desiata: Na desiatu je vždy vydávané ovocie ako sú jablká, pomaranče a podobne. Prípadne keksík alebo nakrájané makovníky, orechovníky a podobne.

Obed: Obed si môžete vybrať akým spôsobom chcete. Môžete si vybrať suchý balíček na svah, ktorý obsahuje bagetu alebo sendwich, ovocie, džúsik a niečo sladké, alebo si môžete dať posunúť obed na neskôr keď sa vrátite zo svahu, alebo ponúkame možnosť za príplatok sa najesť v miestnej reštaurácii.

Olovrant: Väčšinou to isté čo na desiatu, ale ak bolo na desiatu ovocie, na olovrant sú keksíky alebo koláčik a naopak.

Večera: Po celom dni lyžovanie je načase sa poriadne najesť. Pokiaľ ste si zvolili suchý obed na svah na večeru vás bude čakať polievka, hlavné jedlo, kedy sa môže jednať o prívarky, guláše,cestovinový šalát, či niečo grilované alebo dusené. Takisto nám chutia francúzske zemiaky, či iná zapekaná pochúťka. Samozrejme pre hladných účastníkov podávame aj sladkú druhú večeru. 

Pitný režim: Po celý deň je zabezpečený aj pitný režim! V jedálni je k dispozícii buď čaj alebo sirupová voda v samoobslužnej nádobe alebo bandaske. Je potrebné, aby deti mali zo sebou fľašu, aby si mohli so sebou zobrať pitie aj do stanu a na aktivity. Pre dospelých je v kuchyni stále k dispozícii káva.

Celý jedálny lístok vám bude doručený 2 týždne pred pobytom na nahliadnutie a prípadné korekcie z vašej strany. Snažíme sa robiť jedálny lístok tak, aby chutil všetkým účastníkom. 

Čo si zbaliť so sebou na lyžiarsky výcvik

Vzhľadom na charakter lyžiarského výcviku odporúčame do kufra, batoha, či cestovnej tašky okrem iných vecí pribaliť aj nasledovné:

Na oblečenie: UPOZORNENIE!!!!!!! Tábor sa koná v zimných mesiacoch preto by sme Vás radi poprosili, aby ste na to pri balení mysleli. Lyžiarská výstroj, termo prádlo, teplé tričká, sveter, spodnú bielizeň a ponožky na každý deň, nepremokavú bundu, plavky. Každý účastník lyžiarského výcviku musí mať povinne prilbu.

Ostatné dôležité veci: Uterák, mydlo, šampón, zubná kefka a pasta.

Čo je lepšie nechať doma!: Drahé oblečenie, nožík, elektroniku, mobilné telefóny (upozorňujeme, že mobilné telefóny deti nesmú používať na svahu – kvôli bezpečnosti), šperky a iné cennosti, malovátka a parfémy.

Kde budeme lyžovať?

SKI TÁLE

Parádnu lyžovačku na končiaroch Nízkych Tatier zažijete v lyžiarskom stredisku Ski Tále ležiacom v katastri obce Horná Streda. Počas zimnej sezóny je to veľmi vyhľadávané a obľúbené stredisko všetkých nadšencov zimných športov. O plynulú prevádzku na svahoch v

tomto lyžiarskom stredisku sa postará 6 vlekov. Na lyžiarov tu čakajú precízne udržiavané trate pre náročných i menej náročných lyžiarov a svah vyhradený pre začiatočníkov. Všetky trate sú umelo zasnežované prostredníctvom najnovších technológii tak, aby ste si mohli vychutnať lyžovanie na čo najlepšom snehovom podklade.

LYŽIARSKE VÝCVIKY – RECENZIE OD VÁS O NÁS

Touto cestou by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať celému organizačnému teamu CK Boomerang za ústretovosť a ochotu počas prípravy a samotného pobytu v hoteli Lomnistá – Jasenie.
 
ĎAKUJEME za veľkú ústretovosť, ochotu a trpezlivosť celému personálu kuchyne a personálu technického zabezpečenia. Všetci sa naozaj veľmi snažili o to, aby sa nám pobyt vo vašom zariadení páčil a aby sme boli spokojní.
 
Toto úsilie sa podarilo, a určite budeme odporúčať služby vašej CK ostatným.
Ľudia, s ktorými sme prišli počas nášho pobytu do kontaktu ss nám snažili vychádzať v maximálnej možnej miere v ústrety.
 
Za túto starostlivosť a prácu im patrí veľká vďaka.
 
Ešte aj počas našej spiatočnej cesty sa pán Valla zaujímal, či sme v poriadku, keď sa dozvedel o problémoch autobusu s deťmi na ceste v našom smere.
 
Tento autobus našťastie nebol náš a my sme sa vrátili do Bratislavy v poriadku.
 
Za celý náš organizačný team, deti, a rodinku pani učiteľky vám všetkým patrí VEĽKÁ VĎAKA !!!
Dušan Marák

Touto cestou by som chcela poďakovať za vaše služby počas nášho pobytu na vašom lyžiarskom výcviku v Nature. 

Keďže sme menšia škola rozhodli sme sa pre menšie stredisko a výber vôbec neľutujeme. Skvelé prostredie, milý pán kuchár a úžasný dvaja inštruktori, ktorí našich nelyžiarov naučili lyžovať a našich skúsených lyžiarov doučili čo im ešte chýbalo. Skrátka PARÁDA.

Vrelo odporúčam toto stredisko pre jednu triedu, alebo menšie skupinky. My sa sem chystáme ešte aj na jeseň, čo je vizitka kvality. 

ZŠ Bratislava - staré mesto

Túto zimu sme sa rozhodli, že zoberieme 3 triedy žiakov na lyžiarsky výcvik a keďže máme len dvoch telocvikárov, ktorí vedia dobre lyžovať rozhodli sme sa, že využijeme vaše služby a zoberieme si troch vašich inštruktorov. 

Chalani Vili, Kubo a Sever, boli ste úžasný. Chalani nám hneď pri príchode pomôhli rozdeliť decká do izieb, poobede nás zobrali na svah. Pozreli si ako kto lyžuje a následne si decká rozdelili do troch skupiniek. Prvý večer nám dokonca dali zaujímavú prednásku o bezpečnosti na svahu a celkovo o lyžovaní. Zostatok pobytu naučili všetkých nelyžiarov lyžovať za čo vám patrí klobúk dole. 

Verím, že chalani budú voľný aj o rok a teším sa na ďalšiu spoluprácu s vašou cestoukou.

ZŠ Martin