Ski Tále

Lyžiarsky inštruktor za 300 eur na pobyt.

Kapacita

70 účastníkov

Termíny

Od januára do marca 2023

Rekreačné stredisko Lomnistá sa nachádza na úpätí Nízkych Tatier v Lomnistej doline v blízkosti obce Jasenie.  Veľký hotel, 26 chatiek, športoviská, ihriská, trávnaté plochy, blízky les a ohnisko robia z areálu jedinečný priestor na veľké školské podujatia! Deti aj vyučujúci majú mnoho možností na program a trávenie času. Pobyt v škole v prírode v našom jedinečnom stredisku vás nadchne!

VYBERTE SI TERMÍN

Vždy od pondelka do piatku počas celej zimy! Môžete vybrať jarné termíny od decembra do marca. V prípade záujmu sa dá každý termín  predĺžiť.

Doporučujeme začať lyžiarsky výcvik už v nedeľu a stráviť pondelok celý deň na svahu!

Lyžujeme 5 dní na Táloch s vlastnou autobusovou dopravou! Obedy je možné si objednať so sebou (balíček), priamo na svahu v reštaurácii, alebo posunutý obed po lyžovačke na Hoteli.

Január 2023

Obsadenosť:

I. Január – 9.1.2023 pondelok až 13.1.2023 piatok – 5 dní / 4 noci – Plne obsadený

II. Január – 16.1.2023 pondelok až 20.1.2023 piatok – 5 dní / 4 noci – 165 € – posledných 30 voľných miest

III. Január – 23.1.2023 pondelok až 27.1.2023 piatok – 5 dní / 4 noci – Plne obsadený

IV. Január – 30.1.2023 pondelok až 3.2.2023 piatok – 5 dní / 4 noci – Plne obsadený

Cena je vrátane skipasu a skibusu.

Február 2023

Obsadenosť:

I. Febrár – 6.2.2023 pondelok až 10.2.2023 piatok – 5 dní / 4 noci – Plne obsadený

II. Febrár – 13.2.2023 pondelok až 17.2.2023 piatok – 5 dní / 4 noci – 165 € – posledných 40 voľných miest

III. Febrár – 27.2.2023 pondelok až 3.3.2023 piatok – 5 dní / 4 noci – Plne obsadený

Cena je vrátane skipasu a skibusu.

 

Marec 2023

Obsadenosť:

I. Marec – 6.3.2023 pondelok až 10.3.2023 piatok – 5 dní / 4 noci – 165 € – posledných 40 voľných miest

II. Marec – 13.3.2023 pondelok až 17.3.2023 piatok piatok – 5 dní / 4 noci – 165 € – Voľný

III. Marec – 20.3.2023 pondelok až 24.3.2023 piatok – 5 dní / 4 noci – 165 € – Voľný

IV. Marec – 27.3.2023 pondelok až 31.3.2023 piatok – 5 dní / 4 noci – 165 € – Voľný

Cena je vrátane skipasu a skibusu.

Poistenie pre školy v prírode

Poistite si svoj pobyt!

Ponúkame poistenie pre školy v prírode v cene 3,49 eur na účastníka.

Bližšie informácie nájdete tu: https://www.ckboomerang.sk/poistenie/

Dôkladne zvážte výhody poistenia svojho pobytu, jedná sa o nízky poplatok, ktorý prináša množstvo výhod.

Vrelo odporúčame!!!

PROGRAM LYŽIASKEHO VÝCVIKU

Lyžiarsky výcvik sa líši od klasickej školy v prírode. Väčšinu svojho času netrávime v areáli nášho rekreačného zariadenia, ale na svahu.

V nedeľu alebo v pondelok prichádzate do nášho rekreačného zariadenia, kde vás čakajú naši inštruktori (ak ste si ich zvolili), ktorí vám pomôžu ubytovať žiakov na izby a pomôžu vám s programom.

Ukážu vám okolie a predstavia vám s čím sa môžete byviť v našom areáli. Zároveň ak budete mať záujema a budete mať viac ako troch inštruktorov, môžu vám pomocť zabezpečiť večerný program.

Program na lyžiarske dni

Ráno vstaneme o 7:30, lebo rané vtáča ďalej dolyžuje. O 8:00 nás čaká spoločná rozcvička v našom areáli, lebo pred lyžovaním musíme natiahnuť kosti, aby sme si na svahu neublížili. Nasledujú raňajky po ktorých hneď vyrážame do lyžiarskeho strediska. Cesta trvá 15 až 20 minút. Rozdelíme sa do skupiniek, zopakujeme si pravidlá na svahu a môžeme ísť na to. Lyžujeme cca od 9:00 do 16:00.

Počas tohto času nás čaká obed na svahu a desiata s olovrantom. Keď dolyžujeme čaká nás cesta do nášho rekreačného zariadenia kde na nás bude čakať prvá večera. Nasleduje volný čas a odpočinok. Ak ste si zvolili aspoň troch inštruktorov, tak vám môžu pomocť zabezpečiť pre žiakov večerný program, či už rôzne hry, quizy alebo filmy, výber je skutočne bohatý. Pre hladošov budeme mať samozdrejme pripravenú aj druhú večeru.

Presné časy sú samozrejme na Vás a Vy si môžete ľubovoľne svoje dni upraviť. Obed je možné si zobrať na svah aj formou balíčka, alebo skončiť svoj lyžiarsk deň skôr a prísť na obed naspať k nám na hotel. Všetko záleží od toho ako sa budete cítiť a zvládať lyžovanie.

Program na piatok

Piatok doobeda síce ešte lyžujeme, ale piatok znamená aj koniec nášho dobrodružstva!

Môžete si samozdrejme pobyt aj predĺžiť. Ak by ste mali záujem vieme vám v piatok zabezpečiť aj výlet do aquaparku (bližie informácie po telefonickej dohode). Čakajú nás spoločné raňajaky, lyžovačka, obed a cesta domov.

Super lyžovačka

Skúsení inštruktori

Skvelé zjazdovky

Opekačka v zime

Diskotéka

Večerný program

REKREAČNÉ STREDISKO LOMNISTÁ – JASENIE

Vychutnajte si školu v prírode v rekreačnom stredisku Lomnistá v obci Jesenie. V areáli sa nachádza hlavná budova s kapacitou 70 žiakov a 26 chatiek s kapacitou až 125 žiakov. Každá chatka je vybavená vlastným WC a kúpeľňou.

Celý areál má skvelú horskú atmosféru najmä vďaka umiestnení areálu, na úpätí Nízkych Tatier. Hlavná budova skrýva kuchyňu, jedáleň, spoločenskú miestnosť s krbom a veľku spoločenskú miestnosť. Celý priestor je prispôsobený naším programovým výmyslom a aktivitám, preto tu nájdete hudobnú aparatúru, priestor na ručné práce, televízor a všetko ostatné čo potrebujeme na naše táborové šantenie!

Pýchou nášho strediska je rozsiahly areál a jeho jedinečné spojenie s prírodou Nízkych Tatier. V areáli nájdete rôzne druhy športových ihrísk či už na basketbal, futbal, ale aj multifunkčné ihrisko a plážové volejbalové ihrisko. Nájdete u nás aj dve prírodné vodné nádrže, centrálne veľké ohnisko, ale aj strelnicu. Samozrejmosťou je aj vonkajšie posedenie so stolmi aby sme si mohli užívať jedlo aj vonku. Stredisko je obklopené zmiešanými lesmi a lúkami a my tu už poznáme „svoje“ miesta na hranie, šport a turistiku 😀 .

Areál je oplotený prírodnou hranicou zo západnej strany potokom a z východnej strany lesom. Areál je uzavretý bez prístupu verejnosti a vytvára tak bezpečné prostredie a zázemie len pre naše táborenie!

Kapacita 170 miest

Futbalové a volejbalové ihrisko

26 chatiek

Lúky, lesy, príroda

Vodná nádrž

Dvoj a štvor lôžkové izby

Altánky a ohnisko

Ozvučené priestory

Turistické chodníky

Veľká spoločenská miestnosť

INFORMÁCIE O LYŽIARSKOM VÝCVIKU V  LOMNISTEJ

Príchod do lyžiarského výcviku

Ako prebieha začiatok lyžiarského výcviku u nás?

Ak si zvolíte spoločnú dopravu, náš autobus pre vás príde až pred vašu školu. Po príchode do nášho rekreačného strediska už na vás budú čakať naši animátori a inštruktori. Najskôr vám pomôžeme rozdeliť sa do izieb alebo chatiek a potom sa spoločne stretneme v spoločenskej miestnosti, kde sa porozprávame o bezpečnosti na svahu a o tom ako dobre viete lyžovať, aby sme sa vedeli rozdeliť do skupín. Ukážeme vám a predstavíme celý náš areál a povieme si kde budeme lyžovať a aký program vás tam čaká

Zdravotník a lekárnička

Nemáte vlastného zdravotníka? Nevadí. My vám ho zabezpečíme.  Zdravotník s požadovaným vzdelaním a skúsenosťami zo škol v prírode a detských táborov s plne vybavenou lekárničkou za cenu 300 Euro. Pokiaľ máte zdravotníka vieme vám za 25 euro zabezpečiť lekárničku.

Lyžiarsky inštruktor

Nemáte vlastného inštruktora alebo je vás málo? Nevadí. My vám ich zabezpečíme.  Ponúkame vám našich skúsených inštruktorov za cenu 300 euro na pobyt na jedného. Inštruktori vám zároveň môžu pomocť aj s večerným programom pre účastníkov. Naši inštruktori sú certifikovaný inštruktori lyžovania, ale v prípade záujmu vám vieme zabezpečiť aj inštruktorov boardovania.

Doprava

Máte záujem o zabezpečenie spoločnej dopravy k nám do strediska? Zvoľte si v prihláške možnosť ,,Máme záujem o spoločnú dopravu” a my vám vypracujeme finančnú kalkuláciu na dopravu. V ponuke vám zahrnieme vzdialenosť vašej školy od našeho rekreačného zariadenia, ale aj počet účastníkov, tak by vám cena čo najviac vyhovovala. Dopravu zabezpečujeme buď naším mikrobusom (15 miest) alebo autobusom (50 miest).

Strava

Raňajky: Typicky sa u nás raňajkuje sladké aj slané. Každé ráno budú mať deti na výber nátierku rôznych druhov, krájanú salámu, šunku, varené vajíčka, natierací syr a maslo. K tomu podávame sezónnu zeleninu ako čerstvé uhorky, papriku, paradajku. Na všetkých stoloch je tiež vyložené maslo a džem, ktorými sa pravidelne „dotláčajú“ všetci hladoši. Spravidla mávame aj biele pečivo aj chlieb. K raňajkám je vždy čaj, k vianočke býva kakao či biela káva. Raňajky ostávajú celé doobedie pre všetkých hladošov k dispozícii.

Desiata: Na desiatu je vždy vydávané sezónne ovocie ako sú slivky, jablká, melóny a podobne. Prípadne keksík alebo nakrájané makovníky, orechovníky a podobne.

Obed: Na obed mávame vždy nejakú výbornú slovenskú polievočku a druhé jedlo podľa toho, aká bude večera. Vždy mávame minimálne raz za deň mäsko, ale ak sa večer opekajú špekačky, tak na obed máme dukátové buchtičky alebo cestovinku s výbornou omáčkou. Náš presný jedálny lístok predkladáme aj hygienickej kontrole a bude tu zverejnený tesne pred školou v prírode.

Olovrant: Väčšinou to isté čo na desiatu, ale ak bolo na desiatu ovocie, na olovrant sú keksíky alebo koláčik a naopak.

Večera: Po celom dni hier a aktivít treba večerať s veľkou chuťou aj napriek veľkým raňajkám a obedu a preto mávame na večeru veľké jedlo porovnateľné s obedom, len bez polievky. Môže sa jednať o prívarky, guláše, ale podľa toho čo bolo na obed aj o cestovinový šalát, či niečo grilované alebo dusené. Takisto nám chutia francúzske zemiaky, či iná zapekaná pochúťka. Zo všetkého najviac sa ale tešíme na opekanie klobások, špekáčiek, slaninky, grilovanie párkov, pečenie pšeničných placiek, zemiakov.

Pitný režim: Po celý deň je zabezpečený aj pitný režim! V jedálni je k dispozícii buď čaj alebo sirupová voda v samoobslužnej nádobe alebo bandaske. Je potrebné, aby deti mali zo sebou fľašu, aby si mohli so sebou zobrať pitie aj do stanu a na aktivity. Pre dospelých je v kuchyni stále k dispozícii káva.

Čo si zbaliť so sebou na lyžiarsky výcvik

Vzhľadom na charakter lyžiarského výcviku odporúčame do kufra, batoha, či cestovnej tašky okrem iných vecí pribaliť aj nasledovné:

Na oblečenie: UPOZORNENIE!!!!!!! Tábor sa koná v zimných mesiacoch preto by sme Vás radi poprosili, aby ste na to pri balení mysleli. Lyžiarská výstroj, termo prádlo, teplé tričká, sveter, spodnú bielizeň a ponožky na každý deň, nepremokavú bundu, plavky. Každý účastník lyžiarského výcviku musí mať povinne prilbu.

Ostatné dôležité veci: Uterák, mydlo, šampón, zubná kefka a pasta.

Čo je lepšie nechať doma!: Drahé oblečenie, nožík, elektroniku, mobilné telefóny ( upozorňujeme, že mobilné telefóny deti nesmú používať na svahu – kvôli bezpečnosti), šperky a iné cennosti, malovátka a parfémy.

Kde budeme lyžovať?

SKI TÁLE

Parádnu lyžovačku na končiaroch Nízkych Tatier zažijete v lyžiarskom stredisku Ski Tále ležiacom v katastri obce Horná Streda. Počas zimnej sezóny je to veľmi vyhľadávané a obľúbené stredisko všetkých nadšencov zimných športov. O plynulú prevádzku na svahoch v

tomto lyžiarskom stredisku sa postará 6 vlekov. Na lyžiarov tu čakajú precízne udržiavané trate pre náročných i menej náročných lyžiarov a svah vyhradený pre začiatočníkov. Všetky trate sú umelo zasnežované prostredníctvom najnovších technológii tak, aby ste si mohli vychutnať lyžovanie na čo najlepšom snehovom podklade.

PRED ODCHODOM NEZABUDNITE

Úhrada a informácie o doprave

REKREAČNÉ STREDISKO LOMNISTÁ – JASENIE