fbpx

Lyžovačka očami hlavného vedúceho

Napísal: Lukas Valla

Som náčelníkom prvého a šiesteho turnusu NPDL. Zároveň pôsobím ako zdravotník na ostatných turnusoch. Starám sa o facebook a instagram fanpage indiánov a CK. Pôsobím ako hlavný vedúci na lyžiarskych táboroch, táboroch mimo leta a spolupracujem pri výchove nových vedúcich.

Zverejnené: 23. novembra 2022

Lyžiarske tábory sú v našej cestovnej kancelárii legendárne a mi pripadla česť ich viesť 4. rokom. O tom aké je to byť hlavný vedúci, z čoho sa najviac teším počas lyžiarskych táborov, ale aj to čo všetko je za tým, sa dozviete v tomto blogu.

Začnem asi tým, v čom sa líši lyžiarsky tábor od táborov konajúcich sa počas leta.

Lyžiarsky tábor je náročnejší na organizáciu, ale aj na zabezpečenie šikovných a skúsených vedúcich, ktorí zároveň musia byť kvalifikovanými lyžiarskymi inštruktormi. Taktiež je to náročné z hľadiska bezpečnosti a logistiky, nakoľko sa pravidelne presúvame na svah a späť.  Z pohľadu očami vedúceho je pre mňa lyžiarsky tábor oddychom. Ako hlavný vedúci nemusím vymýšľať zložitý príbeh a priebeh turnusu. Vieme kedy lyžujeme, kedy ideme do aquaparku. Jednoducho všetko je predbežne naplánované.
Každý rok sa nám vracajú táborníci, ale pribudnú aj nový, ktorých je potrebné zaučiť. Zaúčajú ich naši skúsení vedúci, ktorý sú zároveň kvalifikovanými inštruktormi.  Za dlhé roky čo robíme lyžiarske tábory sme zažili mnoho krásnych a nezabudnuteľných spomienok. Ja mám dve spomienky, ktoré mi najviac utkveli v pamäti.

Prvú spomienku mám zafixovanú ako ,,horúca čokoláda”, ktorá sa udiala pred tromi rokmi na jarnom lyžiarskom tábore. Počas lyžovačky sme si s deťmi a vedúcimi spravili krátku prestávku a spoločne sme sa presunuli hore do bufetu. Otváram dvere a tam skupina ,,Nitrančanov” (detí z nášho tábora, ktorí sú z Nitry). Všetci držali v ruke svoju šálku čokolády  s poriadnou dávkou šľahačky. Bol to tak nádherný pohľad! Najmä to ako boli všetci zababraný od tej šľahačky.  A tak sme sa k nim pripojili a len tíško pozorovali ako sa „ládujú“ horúcou čokoládou. Potom sme sa dali do reči a čas plynul ani neviem ako. Bol to úžasný spoločný čas!

Druhá spomienka sa mi spája so snehom v Turčeku, ktorá sa odohrala pred tromi rokmi na jednom zo zimných táborov. Ráno sme sa zobudili do zasneženej krajiny a snežiť stále neprestávalo. Bolo to neskutočne krásna scenéria!. Deti spolu s vedúcimi sa rozhodli, že našu vedúcu a zdravotníčku Papy vyváľajú v snehu. Aj sa tak stalo. Sneh mala až za ušami. Fotka je dôkazom.

Na čo sa teda môžete tešiť? Na super zábavu, skvelú lyžovačku na Krahuliach, kúpačku v aquaparku v Tepliciach a v neposlednom rade na príjemné večery strávené v partii najlepších táborníkov a vedúcich.

Pridajte sa k nám a zažite nezabudnuteľnú lyžovačku

Tešíme sa na vás

Tiež by sa Vám mohlo páčiť...