fbpx

Prečo nás tábory nikdy neprestanú baviť

Napísal: Milan Straka

Zverejnené: 22. decembra 2023

Priateľstvo - najkrajší pocit

Táborové priateľstvá, to sú letné bláznovstvá! Skvelá partia kamarátov, ktorých jedinou povinnosťou je baviť sa a užívať si všetky momenty vytvárajú energiu, ktorú nikde inde nezažijete. Deti sa napoja na táborový vájb a môžu sa oprieť o táborový život a jeho pravidelný rytmus. Áno, nedá sa to k ničomu prirovnať. Musíte to zažiť - je to návykové! S priatelmi, ktorých majú deti vo svojej skupine si vytvoria super vzťahy a jedinečné zážitky, a prežijú ozajstné táborové dobrodružstvo!

Dobrodružstvo

Dobrodružstvo je pocit, že musíte, alebo chcete spraviť niečo, čo je možno ťažké, možno neviete ako na to, ale je to bezpečné, možno trochu smiešne a potrebujete na to trochu odvahy. Veľakrát v tábore, sa to stane z ničoho nič, a deti si až potom uvedomia, že wow! Tak toto bolo perfektné! U nás v tábore sú to hlavne veľké celotáborové hry, v ktorých sa môže presadiť skupina, alebo jednotlivec svojou šikovnosťou, rýchlosťou, odvahou, alebo správnym rozhodnutím v správnom čase. Sú to hry ktoré sú moderované dospelými vedúcimi, sú v unikátnom táborovom prostredí a deti ich nezažijú nikde inde. Sú to veľké bojové naháňačky, terénne preteky, hry zo stanovišťami, šifrovačkami a rôznymi aktivitami. Toto nás nikdy neprestane baviť!

Sloboda a nový začiatok

Prvý deň turnusu, to je nový život! Každý táborník začína od začiatku. Noví kamaráti, noví vedúci, a možnosť skúsiť nové aktivity! Vyskúšať krúžky a hry, ktoré deti ešte predtým neskúsili, alebo sa rovno pustiť do niečoho čo ich naozaj baví! Príchod do tábora je veľmi oslobodzujúci pocit. Všetky emócie zo školy a z rodinného prostredia ostávajú na chvíľku bokom a deti sa môžu vrátiť k svojej podstate, k tomu čo vnútri cítia, že ich baví a chcú skúsiť. Je to veľmi očistný moment a mnohé deti v tejto energií excelujú, rastú a objavujú sa!

Druhý domov

Tábor má svoje pravidlá a svoje tradície. Keď ho deti spoznajú a pochopia rytmus táborového života, so všetkým čo prináša. Pravidelné opakovanie denného režimu, pravidelná strava, pitný režim, oddych a prítomnosť skvelých vedúcich vytvárajú v podvedomí detí pokoj a pocit bezpečia. Ruka v ruke s krásnymi pocitmi z programu, radosť zo spolunažívania s táborovými kamarátmi vytvárajú pocit druhého domova. Mnohé deti tak naozaj naše tábory vnímajú. Je to druhý domov, kde nájdu to čo poznajú, spôsob života a prežívania každého dňa, ktorý je plný radosti a zážitkov. A preto sa k nám vracajú aj na viacej turnusov!

Má to zmysel

Myslíte, že okrem tábora, existuje lepší spôsob ako stráviť prázdniny? Priateľstvá, dobrodružstvá, sloboda a výber aktivít, pravidelnosť režimu a tradícii v našom "druhom domove" sú ten najlepší prázdninový čas!

Týždeň, alebo desať dní je relatívne krátka doba, ale deti počas nej zažijú toho toľko, že z tejto energie dokážu veľmi dlho čerpať inšpiráciu pre svoje nové myšlienky a motiváciu k tomu naozaj niektoré veci urobiť! My organizátori vidíme hlavne na deťoch, ktoré sa k nám vracajú to, ako veľa im tábor vždy dá. A to nás napĺňa a opakovane presviedča, že to jednoducho má zmysel!

Tiež by sa Vám mohlo páčiť...