fbpx

Kalendár akcií a podujatí

To čo nás čaká a čo môžete zažiť s nami v sezóne 2023/2024

Akcie január až jún

Boj o náčelníkov tomahawk 2023

Termín: od 6.10. do 8.10.2023
Miesto: indiánska préria / RS Natur
Zodpovedný vedúci: náčelníci Lukáš ,,HavraníBubon", Evka ,,NekonečnýPrameň" a Milan ,,Vietor"
Určenie: pre táborvých vedúcich, ale aj táborníkov nad 16 rokov a všetkých milovníkov prérie. Každý je vítaný.

Popis: Boj o náčelníkov tomahawk je legendárna udalosť indiánskeho sveta. Kedysi dávno jeden mladý odvážny indián bol taký smelý, že sa odvážil ukradnúť náčelníkovy jeho tomahawk priamo z náčelnického teepee. Táto udalosť sa zapísala do táborovej kroniky a od tej doby vždy na jeseň sa stretne paria vlkov, aby sa jeden z nich stal novým nositeľom náčelníkovho tomahawku. Každý z vlkov si môže vybrať akou cestou sa vyberie. Dlhá trasa je fyzicky najnáročnejšia avšak nemusí sa pri nej rozmýšlať. Zatiaľčo krátka trasa je len o rozmýšlaní a nepotrebujete na ňu žiadne fyzické dispozície. Stredná trasa je kombináciou týchto dvoch. Boja o náčelníkov tomoahawk sa smie zúčastniť každý vlk, vĺča alebo IVZ-ko, ktoré dovršilo v čase organizácie tomahawku 16 rokov.

Jesenný indiánsky tábor

Termín: od 27.10. do 1.11.2023
Miesto: indiánska préria / RS Natur
Zodpovedný vedúci: náčelník Lukáš ,,HavraníBubon" a jeho partia.
Určenie: jesenný detský tábor pre deti od 6 do 16 rokov.

Popis: už druhý ročník jesenného indiánskeho tábora, ktorý sa bude konať v čase jesenných prázdnin v RS Natur, ale pojdeme samozrejme aj na prériu. Jedinečné aktivity a kopec zábavy, presne o tom je tento tábor. Tešíme sa na vás.

Sadenie stromčekov na prérii 2023

Termín: od 10.11. do 12.11.2023
Miesto: indiánska préria / RS Natur
Zodpovedný vedúci: náčelníci Lukáš ,,HavraníBubon" a Milan ,,Vietor"
Určenie: pre táborvých vedúcich, ale aj táborníkov nad 16 rokov a všetkých milovníkov prérie. Každý je vítaný.

Popis: už od roku 2020 sa vždy na jeseň stretneme na prérii, aby sme spoločne pomohli prírode okolo nás. Našim cieľom je, aby sme obnovili lesy okolo nášho táboriska do pôvodnej krásy a tak sa stretneme, aby sme ich pár posadili. Ak máte radi prírodu a náš tábor, tak neváhajte a pridajte sa k nám. Hlavná časť - sadenie sa bude dieť v sobotu a môžete sa tešiť na gulášik a skvelú atmosféru. Rodiny s deťmi sú vítané. Tešíme sa na vás. 

Cesta VLKA 2024

Termín: od 5.4. do 7.4.2024
Miesto: Indiánské táborisko / RS Natur
Zodpovedný vedúci: Náčelníci Evička ,,NekonečnýPrameň" a Lukáš ,,Havran"
Určenie: pre táborvých vedúcich indiánskeho tábora.

Popis:

Milí vlci a priatelia tábora! Týmto by sme radi pokračovali v treťom ročníku akcie, ktorá má za cieľ, tak ako aj Tomahawk povzbudiť vo vás bojovnosť a odvahu ducha, umožniť spoznať bratov vlkov aj z iných turnusov a utužiť vzťahy. 

Radi by sme vás pozvali na Cestu vlka – hru, ktorá paradoxne nebude o vlku samotárovi, ale o sile celej svorky. Bude to skupinová hra, a a iba jedna skupina, ktorá preukáže najväčšiu silu a obratnosť sa stane víťaznou. Tešíme sa na vás!

1. jarná brigáda na indiánskej prérii 2024

Termín: od 26.4. do 28.4.2024
Miesto: Indiánské táborisko
Zodpovedný vedúci: Náčelníci Lukáš ,,Havran" a Milan ,,Vietor"
Určenie: pre táborvých vedúcich, ale aj táborníkov nad 15 rokov a všetkých milovníkov prérie (rodiny s deťmi) . Každý je vítaný.

Popis: Prvé dni na prérii tento rok zažiješ s partiou najsrdcovejších, najnamakaneších, najwašteovejších Vlkov, Vĺčat a Bobrov práve tu - na brigádach a stavačke! Je to pre nás veľká česť, že si sa rozhodol/rozhodla pridať k nám.

Čo nás čaká na prérii? Prvá jarná brigáda je už tradične zameraná na oživenie nášho táboriska po dlhej zime. Naším primárnym a najdôležitejším projektom na tejto brigáde bude upráva a vylepšenie nášho vodovodného systému. Avšak budeme sa venovať aj tradičným tvorivým aktivitám, tak aby sme našu prériu zveladili do krásy.
2. jarná brigáda na indiánskej prérii 2024

Termín: od 10.5. do 12.5.2024
Miesto: Indiánské táborisko
Zodpovedný vedúci: Náčelníci Lukáš ,,Havran" a Milan ,,Vietor"
Určenie: pre táborvých vedúcich, ale aj táborníkov nad 15 rokov a všetkých milovníkov prérie (rodiny s deťmi) . Každý je vítaný.

Popis: Čo nás čaká na druhej brigáde? Druhá brigáda býva o veľkých projektoch a tento rok tomu nebude ináč. Čaká nás prestavba a úprava našich striech na tábore. Budeme vyrábať nové stoly, ale aj kreatívci si nájdu svoje.

3. jarná brigáda na indiánskej prérii 2024

Termín: od 31.05. do 2.06.2024
Miesto: Indiánské táborisko / RS Natur
Zodpovedný vedúci: Náčelníci Lukáš ,,Havran" a Milan ,,Vietor"
Určenie: pre táborvých vedúcich, ale aj táborníkov nad 15 rokov a všetkých milovníkov prérie (rodiny s deťmi) . Každý je vítaný.

Popis: Tretia jarná brigáda sa ponesie v znamení malovania teepee. Už druhý rok tradične budeme malovať naše biele stany, tak aby nabrali tu správnu indiánsku atmosféru. Pokiaľ ste kreatívna duša, tak neváhajte a pridajte sa k tomuto nášmu snaženiu. Samozrejme budú pokračovať aj práce hore na táborisku, tak keď nepatríte k najkreatívnejším svoje naplnenie určite nájdete. Neváhajte a pridajte sa k nám.

Stavačka indiánského táboriska 2024

Termín: od 14.06. do 28.06.2024
Miesto: Indiánské táborisko
Zodpovedný vedúci: Náčelníci Lukáš ,,Havran" a Milan ,,Vietor"
Určenie: pre táborvých vedúcich, ale aj táborníkov nad 15 rokov a všetkých milovníkov prérie. Každý je vítaný.

Popis: Vyvrcholenie nášho táborvého snaženia je tu. Stavačka tábora je udalosť pri ktorej postaviame samotné stany, dokončíme posledné detaily tak, aby táborisko bolo pripravené na príchod detí.

Školenie vedúcich CK Boomerang 2024

Termíny: od 7.6.2024 do 9.6.2024
Miesto: RS Lomnistá
Zodpovedný vedúci: Milan ,,Vietor" , Štefan ,,Brumík"
Určenie: pre táborových vedúcich CK Boomerang na sezónu 2024, ktorý chcú pôsobiť v táboroch Camp Natur, Sing and Rock, Camp Lomnistá a tábor Môťová

Popis: spoločné školenie pre táborových vedúcich, kde si zhrnieme a prejdeme táborový program v jednotlivých táboroch, naučíme sa ako riešiť rôzne vzniknuté sitácie, ako správne komunikovať či už s táborníkmi alebo rodičmi detí a naučíme sa aj základi animačného programu a ako vytvárať ten najlpší program vrámci princípov zážitkovej pedagogiky.

Školenie vedúcich indiánskeho tábora 2024

Termín: od 14.6. do 16.6.2024
Miesto: indiánska préria
Zodpovedný vedúci: náčelníci Milan ,,Vietor", Lukáš ,,HavraníBubon", Evička ,,NekonečnýPrameň".
Určenie: pre táborových vedúcich CK Boomerang na sezónu 2024, ktorý chcú pôsobiť v indiánskom tábore

Popis: spoločné školenie pre táborových vedúcich, kde si zhrnieme a prejdeme táborový program, naučíme sa ako riešiť rôzne vzniknuté sitácie, ako správne komunikovať či už s táborníkmi alebo rodičmi detí a naučíme sa aj základi animačného programu a ako vytvárať ten najlpší program vrámci princípov zážitkovej pedagogiky.