fbpx

Lyžiarsky výcvik

Ski Krahule

Lyžiarsky inštruktor za 450 eur na pobyt.

Kapacita

40 účastníkov

Cena

179 Eur

Termíny

Od januára do marca 2024

Rekreačné stredisko Natur sa nachádza v obci Turček v krásnom údolí medzi lesmi Kremnických vrchov. Nájdete u nás 4 chatky, hlavnú budovu s jedálňou, spoločnskou miestnosťou s krbom a multifunkčné ihrisko. Zažite lyžiarsky výcvik na Krahulských vlekoch s ubytovaním v rekreačnom stredisku Natur v Turčeku!

VYBERTE SI TERMÍN

Vždy od pondelka do piatku počas celej zimy! Môžete vybrať jarné termíny od januára do marca. V prípade záujmu sa dá každý termín  predĺžiť.

Doporučujeme začať lyžiarsky výcvik už v nedeľu a stráviť pondelok celý deň na svahu!

Lyžujeme 5 dní na Krahuliach s vlastnou autobusovou dopravou! Obedy je možné si objednať so sebou (balíček), priamo na svahu v reštaurácii, alebo posunutý obed po lyžovačke v našom stredisku.

Január 2024

Obsadenosť:

I. Január: od 08.01.2024 do 12.01.2024 - 5 dní / 4 noci - 179 Eur - VOĽNÉ MIESTO -  PRIHLÁSIŤ SA

II. Január: od 15.01.2024 do 19.01.2024 - 5 dní / 4 noci - 179 Eur - VOĽNÉ MIESTO -  PRIHLÁSIŤ SA

III. Január: od 22.01.2024 do 26.01.2024 - 5 dní / 4 noci - 179 Eur - VOĽNÉ MIESTO -  PRIHLÁSIŤ SA

IV. Január: od 29.01.2024 do 02.02.2024 - 5 dní / 4 noci - 1ý9 Eur - VOĽNÉ MIESTO -  PRIHLÁSIŤ SA

Cena je uvedená vrátane skipasu na štyri dni a skibusu. Ponuku je možné upraviť podľa požiadaviek.

Február 2024

Obsadenosť:

I. Február: od 05.02.2024 do 09.02.2024 - 5 dní / 4 noci - 179 Eur - VOĽNÉ MIESTO -  PRIHLÁSIŤ SA

II. Február: od 12.02.2024 do 16.02.2024 - 5 dní / 4 noci - 179 Eur - VOĽNÉ MIESTO -  PRIHLÁSIŤ SA

III. Február: od 19.02.2024 do 23.02.2024 - 5 dní / 4 noci - 179 Eur - VOĽNÉ MIESTO -  PRIHLÁSIŤ SA

IV. Február: od 26.02.2024 do 01.03.2024 - 5 dní / 4 noci - Obsadené 

Cena je uvedená vrátane skipasu na štyri dni a skibusu. Ponuku je možné upraviť podľa požiadaviek.

Marec 2024

Obsadenosť:

I. Marec: od 04.03.2024 do 08.03.2024 - 5 dní / 4 noci - Obsadené

II. Marec: od 11.03.2024 do 15.03.2024 - 5 dní / 4 noci - 179 Eur - VOĽNÉ MIESTO -  PRIHLÁSIŤ SA

III. Marec: od 18.03.2024 do 22.03.2024 - 5 dní / 4 noci - 179 Eur - VOĽNÉ MIESTO -  PRIHLÁSIŤ SA

Cena je uvedená vrátane skipasu na štyri dni a skibusu. Ponuku je možné upraviť podľa požiadaviek.

Poistenie pre lyžiarske výcviky

Poistite si svoj pobyt!

Ponákame poistenie pre školy v prírode v cene 5,6 eur na účastníka.
Poistenie zahŕňa:
✅ Poistenie storna – náhrada storno poplatkov pri nenastúpení na cestu z uvedených dôvodov vo VPP.
✅ Poistenie batožiny – náhrada pri poškodení, krádeži, zničení alebo strate vecí osobnej potreby.
✅ Poistenie pátrania a záchrany – náklady spojené so záchranou v tiesni alebo v nebezpečenstve.
✅ Úrazové poistenie - odškodnenie pri trvalých následkoch úrazu od 10 % a pri smrti úrazom.
✅ Poistenie zodpovednosti za škodu – náhrada škody na veci alebo zdraví, ktorú spôsobíte tretej osobe.

Bližšie informácie nájdete tu: https://www.ckboomerang.sk/ecp-poistenie/
Dôkladne zvášte výhody poistenia svojho pobytu, jedná sa o nízky poplatok, ktorý prináša množstvo výhod.

Vrelo odporúčujeme!!!

Blog: Mali by ste vedieť, prečo má lyžiarsky výcvik s dopravou na svah svoje naozajstné výhody!

Toto sú výhody našich stredísk, ktoré síce nie sú priamo na svahu, ale doprava autobusom trvá pár minút, a majú v sebe množstvo výhod. Myslíme si že by ste mali o nich vedieť!

1, Mnohé lyžiarske strediská, ktoré sú priamo na svahu majú obrovskú kapacitu a sú v nich ubytované viaceré školy a viaceré skupiny pedagógov. Veľakrát to nie je úplne ideálne.V našich strediskách, ubytovávame vždy buď...

Blog: Tri dôvody prečo sú chatky najlepšie?

Mnoho učiteľov, ktorí organizujú školy v prírode, alebo lyžiarske kurzy majú na prvýkrát obavy z toho, aké to asi bude s “deckami“ v chatkách. Na prvé počutie nám povedia: “Chatky nechceme!”

Učiteľská kontrola

Predstavte si dieťa prvého stupňa v hoteli na druhom, treťom, niekedy štvrtom poschodí na izbe so spolužiakmi. Ak sú za jednými dverami, znamená to, že záchody sú na chodbe... Ak majú záchody na izbe, je to bunka a to znamená, že sú sami zatvorené za dvomi dverami niekoľko poschodí ďaleko. To nie sú veľmi pod kontrolou...

REKREAČNÉ STREDISKO NATUR V TURČEKU

Lyžiarske výcviky Camp Natur prebiehajú v rekreačnom stredisku Natur v Turčeku. V areáli sa nachádzajú štyri štýlové drevené chatky pre ôsmich ubytovaných s kuchynkou a kúpeľňou s WC a sprchou. Chatky majú skvelú horskú atmosféru, vynikajúco sa v nich spí a poskytujú pekný priestor pre táborový život! Každá chatka má aj balkón na ktorom s radosťou môžete oddychovať.

Hlavná budova skrýva kuchyňu, jedáleň, spoločenskú miestnosť s krbom a veľku spoločenskú miestnosť. 

Pýchou nášho strediska je multifunkčné ihrisko, kde sa môžu všetci dosýta vyblázniť a poskytuje nám super priestor nie len na šport, ale aj ostatné hry a program. V areáli máme vonkajšie ohnisko, altánok s grilom a veľké parkovisko, na ktorom môže stáť stan so stolmi aby sme si mohli užívať jedlo aj vonku.

Stredisko je obklopené smrekovými horami a lúkami s mnohými miestami na hranie, šport a turistiku . Areál je oplotený a je určený ako miesto pre detské rekreácie, tábory, školy v prírode a lyžiarske výcviky. Areál je uzavretý bez prístupu verejnosti a vytvára tak bezpečné prostredie a zázemie príjemný pobyt.

Multifunkčné ihrisko

Letné posedenie na terase

Lúky, lesy, príroda

Potok na vodné hry

Altánok a ohnisko

Ozvučené priestory

Turistické chodníky

Spoločenská a krbová miestnosť

REKREAČNÉ STREDISKO NATUR V TURČEKU

PROGRAM LYŽIASKEHO VÝCVIKU

Lyžiarsky výcvik sa líši od klasickej školy v prírode. Väčšinu svojho času netrávime v areáli nášho rekreačného zariadenia, ale na svahu.

V nedeľu alebo v pondelok prichádzate do nášho rekreačného zariadenia, kde vás čakajú naši inštruktori (ak ste si ich zvolili), ktorí vám pomôžu ubytovať žiakov na izby a pomôžu vám s programom.

Ukážu vám okolie a predstavia vám s čím sa môžete byviť v našom areáli. Zároveň ak budete mať záujema a budete mať viac ako troch inštruktorov, môžu vám pomocť zabezpečiť večerný program.

Program na lyžiarske dni

Ráno vstaneme o 7:30, lebo ranné vtáča ďalej dolyžuje. O 8:00 nás čaká spoločná rozcvička v našom areáli, lebo pred lyžovaním musíme natiahnuť kosti, aby sme si na svahu neublížili. Nasledujú raňajky po ktorých hneď vyrážame do lyžiarskeho strediska. Cesta trvá 15 až 20 minút. Rozdelíme sa do skupiniek, zopakujeme si pravidlá na svahu a môžeme ísť na to. Lyžujeme cca od 9:00 do 16:00.

Počas tohto času nás čaká obed na svahu a desiata s olovrantom. Keď dolyžujeme čaká nás cesta do nášho rekreačného zariadenia kde na nás bude čakať prvá večera. Nasleduje volný čas a odpočinok. Ak ste si zvolili aspoň troch inštruktorov, tak vám môžu pomocť zabezpečiť pre žiakov večerný program, či už rôzne hry, quizy alebo filmy, výber je skutočne bohatý. Pre hladošov budeme mať samozdrejme pripravenú aj druhú večeru.

Presné časy sú samozrejme na Vás a Vy si môžete ľubovoľne svoje dni upraviť. Obed je možné si zobrať na svah aj formou balíčka, alebo skončiť svoj lyžiarsk deň skôr a prísť na obed naspať k nám na hotel. Všetko záleží od toho ako sa budete cítiť a zvládať lyžovanie.

Program na piatok

Piatok doobeda síce ešte lyžujeme, ale piatok znamená aj koniec nášho dobrodružstva!

Môžete si samozdrejme pobyt aj predĺžiť. Ak by ste mali záujem vieme vám v piatok zabezpečiť aj výlet do aquaparku (bližie informácie po telefonickej dohode). Čakajú nás spoločné raňajaky, lyžovačka, obed a cesta domov.

Super lyžovačka

Skúsení inštruktori

Skvelé zjazdovky

Opekačka v zime

Diskotéka

Večerný program

INFORMÁCIE O LYŽIARSKOM VÝCVIKU V  NATURE

Príchod na lyžiarsky výcvik

Ako prebieha začiatok lyžiarského výcviku u nás?

Ak si zvolíte spoločnú dopravu, náš autobus pre vás príde až pred vašu školu. Po príchode do nášho rekreačného strediska už na vás budú čakať naši animátori a inštruktori. Najskôr vám pomôžeme rozdeliť sa do izieb alebo chatiek a potom sa spoločne stretneme v spoločenskej miestnosti, kde sa porozprávame o bezpečnosti na svahu a o tom ako dobre viete lyžovať, aby sme sa vedeli rozdeliť do skupín. Ukážeme vám a predstavíme celý náš areál a povieme si kde budeme lyžovať a aký program vás tam čaká.

Zdravotník a lekárnička

Nemáte vlastného zdravotníka? Nevadí. My vám ho zabezpečíme.  Zdravotník s požadovaným vzdelaním a skúsenosťami zo škol v prírode a detských táborov s plne vybavenou lekárničkou za cenu 400 Euro. Pokiaľ máte zdravotníka vieme vám za 50 euro zabezpečiť lekárničku.

Lyžiarsky inštruktor

Nemáte vlastného inštruktora alebo je vás málo? Nevadí. My vám ich zabezpečíme.  Ponúkame vám našich skúsených inštruktorov za cenu 400 euro na pobyt na jedného. Inštruktori vám zároveň môžu pomocť aj s večerným programom pre účastníkov. Naši inštruktori sú certifikovaný inštruktori lyžovania, ale v prípade záujmu vám vieme zabezpečiť aj inštruktorov boardovania.

Doprava

Máte záujem o zabezpečenie spoločnej dopravy k nám do strediska? Zvoľte si v prihláške možnosť ,,Máme záujem o spoločnú dopravu” a my vám vypracujeme finančnú kalkuláciu na dopravu. V ponuke vám zahrnieme vzdialenosť vašej školy od našeho rekreačného zariadenia, ale aj počet účastníkov, tak by vám cena čo najviac vyhovovala. Dopravu zabezpečujeme buď naším mikrobusom (15 miest) alebo autobusom (50 miest).

Strava

V našom stredisku ponúkame rôzne diéty, tak aby sme uľahodili každému. Nie je problém variť pre účastníkov vegetariánov, bezlaktózových, bezlepkových alebo pre účastníkov s histamínovou intoleranciou.

Raňajky: Typicky sa u nás raňajkuje sladké aj slané. Každé ráno budú mať účastníci na výber nátierku rôznych druhov, krájanú salámu, šunku, varené vajíčka, natierací syr a maslo. K tomu podávame zeleninu ako čerstvé uhorky, papriku, paradajku. Na všetkých stoloch je tiež vyložené maslo a džem. Spravidla mávame aj biele pečivo aj chlieb. K raňajkám je vždy čaj, k vianočke býva kakao či biela káva. 

Desiata: Na desiatu je vždy vydávané ovocie ako sú jablká, pomaranče a podobne. Prípadne keksík alebo nakrájané makovníky, orechovníky a podobne.

Obed: Obed si môžete vybrať akým spôsobom chcete. Môžete si vybrať suchý balíček na svah, ktorý obsahuje bagetu alebo sendwich, ovocie, džúsik a niečo sladké, alebo si môžete dať posunúť obed na neskôr keď sa vrátite zo svahu, alebo ponúkame možnosť za príplatok sa najesť v miestnej reštaurácii.

Olovrant: Väčšinou to isté čo na desiatu, ale ak bolo na desiatu ovocie, na olovrant sú keksíky alebo koláčik a naopak.

Večera: Po celom dni lyžovanie je načase sa poriadne najesť. Pokiaľ ste si zvolili suchý obed na svah na večeru vás bude čakať polievka, hlavné jedlo, kedy sa môže jednať o prívarky, guláše,cestovinový šalát, či niečo grilované alebo dusené. Takisto nám chutia francúzske zemiaky, či iná zapekaná pochúťka. Samozrejme pre hladných účastníkov podávame aj sladkú druhú večeru. 

Pitný režim: Po celý deň je zabezpečený aj pitný režim! V jedálni je k dispozícii buď čaj alebo sirupová voda v samoobslužnej nádobe alebo bandaske. Je potrebné, aby deti mali zo sebou fľašu, aby si mohli so sebou zobrať pitie aj do stanu a na aktivity. Pre dospelých je v kuchyni stále k dispozícii káva.

Celý jedálny lístok vám bude doručený 2 týždne pred pobytom na nahliadnutie a prípadné korekcie z vašej strany. Snažíme sa robiť jedálny lístok tak, aby chutil všetkým účastníkom. 

Čo si zbaliť so sebou na lyžiarsky výcvik

Vzhľadom na charakter lyžiarského výcviku odporúčame do kufra, batoha, či cestovnej tašky okrem iných vecí pribaliť aj nasledovné:

Na oblečenie: UPOZORNENIE!!!!!!! Tábor sa koná v zimných mesiacoch preto by sme Vás radi poprosili, aby ste na to pri balení mysleli. Lyžiarská výstroj, termo prádlo, teplé tričká, sveter, spodnú bielizeň a ponožky na každý deň, nepremokavú bundu, plavky. Každý účastník lyžiarského výcviku musí mať povinne prilbu.

Ostatné dôležité veci: Uterák, mydlo, šampón, zubná kefka a pasta.

Čo je lepšie nechať doma!: Drahé oblečenie, nožík, elektroniku, mobilné telefóny (upozorňujeme, že mobilné telefóny deti nesmú používať na svahu - kvôli bezpečnosti), šperky a iné cennosti, malovátka a parfémy.

Kde budeme lyžovať?

SKI KRAHULE

Lyžiarske stredisko Ski Krahule sa nachádza v Kremnických vrchoch v obci Krahule neďaleko jedného z údajných stredov Európy. Lyžuje sa tu na nenáročných zjazdovkách o dĺžke 900 metrov obsluhovaných jednou štvorsedačkou a piatimi vlekmi.

LYŽIARSKE VÝCVIKY - RECENZIE OD VÁS O NÁS

Touto cestou by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať celému organizačnému teamu CK Boomerang za ústretovosť a ochotu počas prípravy a samotného pobytu v hoteli Lomnistá - Jasenie.
 
ĎAKUJEME za veľkú ústretovosť, ochotu a trpezlivosť celému personálu kuchyne a personálu technického zabezpečenia. Všetci sa naozaj veľmi snažili o to, aby sa nám pobyt vo vašom zariadení páčil a aby sme boli spokojní.
 
Toto úsilie sa podarilo, a určite budeme odporúčať služby vašej CK ostatným.
Ľudia, s ktorými sme prišli počas nášho pobytu do kontaktu ss nám snažili vychádzať v maximálnej možnej miere v ústrety.
 
Za túto starostlivosť a prácu im patrí veľká vďaka.
 
Ešte aj počas našej spiatočnej cesty sa pán Valla zaujímal, či sme v poriadku, keď sa dozvedel o problémoch autobusu s deťmi na ceste v našom smere.
 
Tento autobus našťastie nebol náš a my sme sa vrátili do Bratislavy v poriadku.
 
Za celý náš organizačný team, deti, a rodinku pani učiteľky vám všetkým patrí VEĽKÁ VĎAKA !!!
Dušan Marák

Touto cestou by som chcela poďakovať za vaše služby počas nášho pobytu na vašom lyžiarskom výcviku v Nature. 

Keďže sme menšia škola rozhodli sme sa pre menšie stredisko a výber vôbec neľutujeme. Skvelé prostredie, milý pán kuchár a úžasný dvaja inštruktori, ktorí našich nelyžiarov naučili lyžovať a našich skúsených lyžiarov doučili čo im ešte chýbalo. Skrátka PARÁDA.

Vrelo odporúčam toto stredisko pre jednu triedu, alebo menšie skupinky. My sa sem chystáme ešte aj na jeseň, čo je vizitka kvality. 

ZŠ Bratislava - staré mesto

Túto zimu sme sa rozhodli, že zoberieme 3 triedy žiakov na lyžiarsky výcvik a keďže máme len dvoch telocvikárov, ktorí vedia dobre lyžovať rozhodli sme sa, že využijeme vaše služby a zoberieme si troch vašich inštruktorov.

Chalani Vili, Kubo a Sever, boli ste úžasný. Chalani nám hneď pri príchode pomôhli rozdeliť decká do izieb, poobede nás zobrali na svah. Pozreli si ako kto lyžuje a následne si decká rozdelili do troch skupiniek. Prvý večer nám dokonca dali zaujímavú prednásku o bezpečnosti na svahu a celkovo o lyžovaní. Zostatok pobytu naučili všetkých nelyžiarov lyžovať za čo vám patrí klobúk dole.

Verím, že chalani budú voľný aj o rok a teším sa na ďalšiu spoluprácu s vašou cestovkou.

ZŠ Martin