fbpx

Mali by ste vedieť, prečo má lyžiarsky výcvik s dopravou na svah svoje naozajstné výhody!

Napísal: Milan Straka

Zverejnené: 24. októbra 2023

Toto sú výhody našich stredísk, ktoré síce nie sú priamo na svahu, ale doprava autobusom trvá pár minút, a majú v sebe množstvo výhod. Myslíme si že by ste mali o nich vedieť!

1, Mnohé lyžiarske strediská, ktoré sú priamo na svahu majú obrovskú kapacitu a sú v nich ubytované viaceré školy a viaceré skupiny pedagógov. Veľakrát to nie je úplne ideálne. V našich strediskách, ubytovávame vždy buď jednu veľkú skupinu, alebo dve menšie. Objekt a okolité priestory sú uzatvorené, zabezpečené a sú pod kamerovým systémom. Všetky priestory hotela máte tak plne k dispozícii a nie je nutné sa o ne deliť, alebo robiť rozvrh, kedy kto môže využívať hotelové priestory, alebo ísť na raňajky či obed.

2. Krátka doprava autobusom na lyžiarsky svah má jednu veľkú výhodu. Lyžiari – deti – sú už zorganizovaní. Deti si uvedomujú, že je stanovený konkrétny čas, kedy odchádza autobus a omnoho jednoduchšie tak zorganizujete celú skupinu. Deti jednoducho vedia že musia prísť na čas. Lyžiarska výstroj je buď v lyžiarni na svahu, alebo v autobuse, a tak deti pohodlne prídu oblečení na raňajky a rovno odchádzajú na autobus. Organizátorom lyžiarskeho výcviku takto odpadá komplikované ráno a naháňanie deti po hoteli, aby išli lyžovať. Všetkých máte pod kontrolou v momente, keď nastúpia do autobusu.

3. Ak ste ubytovaný priamo na svahu, šanca je, že dostanete od ubytovateľa pokyn, kedy presne máte prísť na obed. Nehovoríme, že je to nutne problém, ale v prípade, že idete na svah vlastnou dopravou, máte tri možnosti. Môžete sa vrátiť na obed do svojho hotela, kedy vám to vyhovuje. Napríklad posunúť obed na neskôr a celé lyžovanie zvládnuť len doobeda. Alebo si môžete zobrať so sebou obedový balíček a deti sa môžu najesť naozaj kedy len chcú. Možnosť mať obed na svahu v reštaurácii však stále je! Vieme vám to zariadiť tak, ako keby ste tam boli ubytovaní! Obed tak naozaj môžete mať úplne rovnako, alebo ešte lepšie!

4. Lyže, snowboardy, topánky a všetko vybavenie vôbec nebudete prenášať. Ani len z hotela na svah. Bude jednoducho uložené pod svahom v lyžiarni, alebo priamo v autobuse. Je to to najednoduchšie riešenie. Vaše deti si ráno len oblečú lyžiarske oblečenie a v lyžiarni, alebo v autobuse, si prezujú topánky. To je všetko. Úplná pohoda.

5. Veľkou výhodou dopravy na svah je spoločný režim. Váš tím budete mať ľahko pod kontrolou a nemôže sa stať, že sa niektoré deti budú skrývať na izbe, alebo blúdiť niekde v areáli alebo dokonca odchádzať zo svahu preč. Pokiaľ sa rozhodnete niekoho nechať na hoteli kvôli únave, alebo iným dôvodom, jednoducho viete že ostal na hoteli, alebo v stredisku. Všetky ostatné deti máte v autobuse.

6. Doprava na svah skutočnosti trvá len pár minút. Do pol hodinky ste na svahu. Nastupujete do pripraveného autobusu, ktorý vás privezie až pod svah. Nemusíte šlapať od hotela s lyžami niekoľko sto metrov niekam ku vleku. V tomto ohľade je to určite jednoduchšie. Autobus je po celý čas otvorený a pán šofér je vám plne k dispozícii. V autobuse môžete mať várnicu s teplým čajom, alebo dokonca teplý obed.

7. Všetky skupiny, ktoré majú zakúpené skipasy, majú možnosť využívať všetky výhody lyžiarskych stredísk rovnako, ako keby ste tam boli ubytovaní. Máte prístup ku všetkým bufetom, reštauráciám, toaletám a priestorom na oddychovanie a posedenie.

Využite ľahkosť organizácie lyžiarskych dní, možnosť obedovať každý deň rôzne, a to podľa toho, ako sa vám to hodí, a bezpečnosť, ktorú ponúkajú naše rezorty tým, že v nich máte prednosť práve Vy!

Tiež by sa Vám mohlo páčiť…